KUP: Bruka Napretka, Sevojno opet sa penala

Najveće iznenađenje u šesnaestini finala Lav Kupa Srbije priredio je Partizan iz Kosovske Mitrovice, koji je kao domaćin eliminisao Napredak.

KUP: Bruka Napretka, Sevojno opet sa penala  Izvor: MONDO

Superligaš iz Kruševca "pao" je poslije serije penala, jer u regularnom toku nije bilo golova.

Penali su o pobjedniku odlučivali na još četiri meča. Čačanski Borac je bio bolji "sa kreča" od domaćina u Sremskoj Mitrovici, Metalac od Čukaričkog na Banovom brdu, a Hajduk u Kuli od ČSK-a, dok je Sevojno nastavilo trend iz prošle sezone. Finalista Lav Kupa Srbije se ponovo pokazao kao "penal majstor" (u prošloj sezoni su čak tri puta pobijeđivali na penale), ovaj put protiv BSK-a na Karaburmi.

Uzbudljivo je bilo na Banjici gde je Rad dva puta vodio protiv gostiju iz Lučana. Međutim, Mladost se plasirala u osminu finala.

Gol odluke postigao je Radivojević u 92. minutu iskoristivši veliku grešku odbrane "građevinara". Tako su Lučanci materijalizovali prednost igrača više koju su imali od 66. minuta.

Najviše gledalaca bilo je u Novom Pazaru, oko 5.000. Svjedočili su uspjehu domaćina (2:1) protiv Mladog radnika.

Najubjedljiviji su bili Smederevo protiv Kolubare i Vojvodina protiv Dinama iz Vranja, po 4:0. Za Novosađane je prvi put u sezoni igrao Džozef Kizito, a u drugom poluvremenu je u igru ušao i "problematični" Danijel Aleksić i upisao se u strijelce.

U iznenađenje se može svrstati i pobjeda prvoligaša Proletera iz Novog Sada nad Javorom.

Rezultati šesnaestine finala:

Novi Pazar - Mladi radnik 2:1 (2:1)
/Stojanović 10, 16 - Nedeljković 39/

Srem Sremska Mitrovica - Borac Čačak 1:4, 1:1 (1:1)

Rad - Mladost Lučani 2:3 (2:1)
/Kaluđerović 38, Stojaković 44 penal - Grujičić 40, Rajković 66 penal, Radivojević 90+2/

Radnički Svilajnac - Banat 1:3 (0:2)

Hajduk Kula - ČSK Pivara 5:3, 1:1 (0:1)