SERIJA A: Inter gazi, Kolarov isključen

Inter je nastavio seriju pobjeda, Stevan Jovetić je "načeo" Sampdoriju, koja je u Firenci pretrpjela prvi poraz poslije četiri trijumfa.

SERIJA A: Inter gazi, Kolarov isključen Izvor: MONDO

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov isključen u meču Lacio - Parma, koji je rimska ekipa izgubila. Kolarov je u 45. minutu skrivio penal, zbog čega je dobio žuti karton, a onda još jedan i morao je da napusti igru.

Inter je pobjedom nad Napolijem 3:1 i prvim porazom Sampdorije izbio na vrh tabele Serije A sa 13 bodova. Sve je bilo gotovo poslije pet minuta. Najprije je Samjuel Eto doveo milanski tim u vođstvo, a u 5. minutu Dijego Milito je stavio do znanja gostima da nemaju šta da traže na "Đuzepe Meaca". Lusio je u 32. minutu povisio na 3:0, a pet minuta kasnije Napoli je postigao, ispostaviće se, počasni gol.

Stevan Jovetić je golom u 25. minutu meča Fiorentina - Sampdorija najavio da će "ljubičasti" srušiti lidera. Kada je Alberto Đilardino postigao gol u 66. minutu meča bilo je jasno da će tim iz Đenove morati da se pomiri sa prvim porazom.

Sjajan meč, pun obrta odigrali su Palermo i Roma. Na kraju, 3:3, a bilo je 0:1 za Romu, pa onda 1:1, pa u istom minutu (45.) po gol u obje mreže, zatim je Palermo poveo, a Roma izjednačila dva minuta prije kraja golom Frančeska Totija sa penala.

Milan je ponovo poklekao. Na "Friuliju", bolji od milanista bio je Udineze. Milanu je ovo već drugi poraz u sezoni. Dosta posla za upravu Milana.

U derbiju začelja, između Atalante i Katanije nije bilo golova, a Kaljari je ostvario prvi trijumf u sezoni, pobjedom nad Barijem u gostima.

Đenova - Juventus

Na tabeli vodi Inter sa 13 bodova, Sampdorija ima 12, Juventus isto 12, ali i meč manje, Fiorentina i Đenova imaju po 10, s tim što Đenova igra u četvrtak...Na dnu tabele je Atalanta sa 1 i Katanija sa 2 boda.

(MONDO - na slici: tuga trenera Napolija Donadonija i napadača Sampdorije Kasana)