SERIJA A: Juve zaustavljen u Đenovi

Juventus više nema stoprocentan učinak u Seriji A. “Stara dama” u četvrtak je remizirala 2:2 sa Đenovom i propustila priliku da odmakne Interu.

SERIJA A: Juve zaustavljen u Đenovi Izvor: MONDO

Ekipa Ćire Ferare u posljednjem meču 5. kola Serije A, igranom u četvrtak, imala je sva tri boda u ruci, pa zatim gubila, da bi rezervista David Trezege golom četiri minute prije kraja meča spasio svoju ekipu prvog poraza ove sezone.

Meč na stadionu Luiđi Feraris u Đenovi počeo je odlično za Staru damu pogotkom Vićenca Jakinte već u šestom minutu. Činilo se tada da će Juventus ostvariti i peti trijumf u isto toliko mečeva ove sezone ali Đenovljani su razmišljali drugačije.

Ekipa Đanpjera Gasperinija izjednačila je u 31. minutu preko Domenika Mesta, da bi pravo slavlje domaćih navijača uslijedilo u nastavku.

Pomalo zaboravljeni Ernan Krespo, koji je na poluvremenu zamijenio Flokarija u 75. minutu odlično je natrčao na centaršut Mesta i glavom matirao Bufona za 2:1, podsjetivši tako na svoje najbolje golgeterske dane.

Juventus je u finišu krenuo na sve ili ništa i to mu se isplatilo. Ferara je umjesto neubjedljivog Amaurija gurnuo u vatru Trezegea, a Francuz mu se odužio matiravši Ameliju samo četiri minute prije kraja meča za konačnih 2:2.

Juventus nakon pet odigranih kola ima 13 bodova koliko i Inter, koji je na vodećoj poziciji zbog bolje gol razlike.