Barsina treća sreća!

Barsa tek iz trećeg pokušaja u devet dana savladala Bilbao. Mesi promašio penal...

Fudbaleri Barselone, tek iz trećeg pokušaja ove sezone, savladali su Atletik Bilbao i to na "San Mamesu". Rezultat je bio 1:0, a jedini gol na meču postigao je Luis Suarez.

Barselona i Bilbao sastali su se tri puta u roku od samo devet dana, Bilbao je u prvom meču pobedio 4:0, u drugom je bilo 1:1, a Barselona je iz trećeg puta konačno pobedila.

Lionel Mesi je bio u prilici da u 30. minutu dovede Barselonu u prednost, ali je promašio penal za koji se "junački" izborio Luis Suarez. Utisak je da je Urugvajac pao preko lopte, ali je sudija bez obzira na to pokazao na "belu tačku", međutim sjajnom odbranom se istakao sjajni Gorka Iraizoz. Ovo je inače 14. penal koji je u karijeri promašio Lionel Mesi...

Barselona je dominirala u ovoj utakmici i konačno povela u 55. minutu golom Luisa Suareza. On je dobio odličnu loptu Đordija Albe, pa je iz voleja zakucao loptu u mrežu Bilbaoa.

Loša stvar po Barselonu je i to da se povredio Dani Alves, pa je Serđi Roberto morao da "glumi" desnog beka veći deo utakmice, a u drugom poluvremenu zbog povrede je morao i Serhio Buskets van terena. To je već ozbiljan udarac za Barselonu, nakon povrede Nejmara i odlaska Pedra u Čelsi.

U subotu je Atletiko Madrid slavio protiv novajlije Las Palmasa, dok su Rajo Valjekano i Valensija remizirali, u meču u kojem je pravo čudo kako se završio 0:0.