RUSIJA: Gol Kežmana, promašaji Krasića

Mateja Kežman je postigao gol u pobjedi Zenita iz Sankt Peterburga nad moskovskim CSKA 2:0 u 23. kolu ruske Premijer lige.

RUSIJA: Gol Kežmana, promašaji Krasića Izvor: MONDO

Kežman je postigao gol iz penala u 45. minutu, nakon što je Ignaševič nesmotreno igrao rukom u svom šesnaestercu. Bio je to prvijenac Kežmana u dresu ruskog kluba, koji je do kraja postigao još jedan gol (Vladimir Bistrov u 86. minutu).

Meč u Sankt Peterbugru obilježili su promašajima srpski fudbaleri, Kežman u dresu Sankt Peterburga i Miloš Krasić u dresu CSKA.

Gol iz penala nekadašnjeg srpskog reprezentativca "pao" je samo minut nakon što je Miloš Krasić imao veliku šansu za CSKA. Plavokosi "Džekson" je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u gol-šansu, ali je slabo šutirao.

Kežman je u 50. minutu imao još jednu veliku šansu da se upiše u strijelce. Bio je neometan na "penaltiku", ali je vrlo slabo šutirao.

Krasić mu se revanširao u 63. minutu. CSKA je napravio odličnu kontru, Krasić je odigrao dupli pas sa Džagoevim, ali je srpski reprezentativac ponovo slabo šutirao sa sedam, osam metara.

Pet minuta prekraja meča, Kežman je napustio teren zbog povrede, a navijači su ga ispratili velikim aplauzom.

Ovom pobjedom Zenit je pretekao CSKA na tabeli. Ekipa iz Sankt Peterburga sada ima 40 bodova, bod više od CSKA i sedam manje od vodećeg Rubina iz Kazanja.