BUNDES: Hamburg otpisao Bavarce

Hamburg savladao Bajern golom Petrića i ostao na vrhu tabele sa Bajerom iz Leverkuzena, koji je pobijedio u Kelnu.

BUNDES: Hamburg otpisao Bavarce  Izvor: MONDO

Hamburg i Bajer iz Leverkuzena nastavljaju trku u dvoje. Pošto su "farmaceuti" u popodnevnom terminu pobijedili u Kelnu (1:0), uveče je Hamburg savladao Bajern, takođe minimalnim rezultatom.

U derbiju 7. kola Bundeslige domaćin je na Nordbank areni došao do trijumfa golom Petrića u 72. minutu. Ze Roberto je prošao po lijevom krilu, a zatim idealno uposlio hrvatskog internacionalca. To je bilo dovoljno ne samo da se osujeti namjera Bavaraca da poslije pet duela sa Hamburgom konačno pobijede, već i da se ostave na šest koraka iza lidera.

Tim iz Leverkuzena teško je došao do pobjede u Kelnu, tek golom Rolfesa u 82. minutu. To mu je šesta uzastopna pobjeda Bajera nad "jarčevima"!

Volfsburg i Šalke ponovo prijete ekipama sa čela kolone.

Aktuelni prvak je drugom uzastopnom pobjedom u prvenstvu stigao do "kote 12", a Šalke se brzo oporavio od neuspjeha upravo protiv "vukova" u prošlom kolu i trijumfom u Dortmundu našao se korak ispred Volfsburga.

"Vukovi" su očekivano savladali Hanover (4:2), što im je šesti meč za redom da nisu poraženi od tog rivala.

Borusija iz Dortmunda nastavlja da posrće. Poslije uspjeha u uvodu sezone, "milioneri" nisu slavili ni u sedmom kolu. Savladao ih je Šalke golom Farfana na asistenciju Altintopa u 31. minutu.

Međutim, tome je prethodilo gol domaćina, koji sudija nije priznao iako je lopta cijelim obimom prešla gol-liniju odbivši se od prečke poslije šuta Bariosa.

Verder je pobijedio poslije dvije uzastopne prvenstvene utakmice u kojima nije bilo golova. Stradao je Majnc koji je tako popio gorku pilulu poslije dva vezana slavlja - 3:0.

I Štutgart se vratio u život. "Švabe" su bile ubjedljive u Frankfurtu (3:0) što im je tek druga "trojka" u prvenstvu, a Ajntrahtu je to prvi poraz. Domaćin je od 33. minuta igrao sa igračem manje, jer je isključen Rus.

Neven Subotić je odigrao svih 90 minuta za Borusiju iz Dortmunda, Milorad Peković je ušao već u petom minutu za Majnc na gostovanju Verderu, dok je Zdravko Kuzmanović učestvovao u uspjehu Štutgarta od 78. minuta.