PREMIJER: Čelsi stop, Kin i Tores "ubice"

Vigan pobijedio Čelsi, Mančester junajted savladao Stouk. Četiri gola Robija Kina, Fernando Tores tri puta pogodio.

PREMIJER: Čelsi stop, Kin i Tores "ubice" Izvor: MONDO

Čelsi je zaustavljen u 7. kolu Premijer lige. Portsmut i dalje bez bodova. Robi Kin postigao četiri gola u pobjedi Totenhema nad Barnlijem, a Tores tri u trijumfu Liverpula nad Halom.

Portsmut ne zna za pobjedu (ili bar remi) ni poslije sedme utakmice u novoj sezoni Premijer lige!

Do kraja Premijer lige ima još 30-ak utakmica, ali nije preuranjeno govoriti o krizi na Fraton parku i prognozirati grčevitu borbu za opstanak "pompeja".

Novo razočaranje navijači Portsmuta doživjeli su u subotu, jer je i Everton odnio tri boda. Bilo je 1:0 za ekipu iz Liverpula, a strijelac jedinog gola bio je Luj Saha u 42. minutu.

Ovo je najlošiji start Portsmuta u Premijer ligi, a "pompeji" su ušli u istoriji i kao prvi klub koji je izgubio svih sedam početnih mečeva u sezoni. Prošlog vikenda izjednačili su neslavni rekord Lestera iz 1983. godine i postali tek druga ekipa koja je izgubila svih šest mečeva na otvaranju sezone.

Portsmut je i dalje bez ijednog boda, a gol razlika je -10.

Inače, Portsmut i Everton su do sada odigrali 60 mečeva u svim takmičenjima, a sada je skor u pobjedama izjednačen - po 25 za obe strane.

"Zovite me idiotom, a neki su me ranije već tako nazivali, ali ja vjerujem u moje igrače i stojim uz njih i vjerujem da će se stvari poboljšati i preokrenuti u našu korist", izjavio je uoči meča sa Evertonom trener Portsmuta Pol Hart.

Hm, kako nazvati trenera Portsmuta poslije novog neuspjeha?

ŠOU ROBIJA KINA I FERNANDA TORESA

Vigan je priredio najveće iznenađenje u 7. kolu engleske Premijer lige. Srušena je ekipa Karla Anćelotija, koja je gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrala sa igračem manje.

Domaćin je poveo u 16. minutu, Didije Drogba je izjednačio poslije samo dva minuta u nastavku, ali nedugo potom velike nevolje za Čelsi. Golman Petr Čeh je isključen poslije prekršaja nad Rodalegom, koji je zatim precizno izveo penal. Tačku na pobjedu stavio je Šarner u 90. minutu.

Liverpul je deklasirao Hal - 6:1, a trostruki strijelac bio je Fernando Tores. Hal je u ovom meču uspio samo da izjednači, ali je onda Tores sa dva gola prelomio meč. Do kraja prava goleada na Enfildu.

I Totenhem je bio više nego ubjedljiv. Pukla je "petarda", a glavni režiser bio je Robi Kin koji je postigao čak četiri gola!

Šampion Mančester junajted slomio je otpor Stouka tek u drugom dijelu.