JSL: Bolje je sa igračem manje

OFK Beograd slomio otpor Smederevaca, a Mladi radnik gostiju iz Gornjeg Milanovca tek kad su ostali sa desetoricom.

JSL: Bolje je sa igračem manje Izvor: MONDO

"Romantičari" su na Karaburmi probušili oklop Smederevaca bombom rezerviste Markovića u 75. minutu iako su 15 minuta ranije ostali bez isključenog Jovandića.

Time su se po broju bodova (13) izjednačili sa Crvenom zvezdom, koja ima utakmicu manje.

Sličan scenario viđen je i u Požarevcu. Domaćin je ostvario prvu superligašku pobjedu pred svojim navijačima iako je još od 25. minuta bio lišeni pomoći "pocrvenilog" Jašića koji je za samo sedam minuta dobio dva žuta kartona.

Požarevljani su do bodova došli iz penala. Najbolji igrač Mladog radnika, Luka, prošao je četvoricu, a onda ga je u šesnaestercu faulirao Nenadić.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Đorđević u 62. minutu.

Sa "bijele tačke" su do pobjede stigli i Kruševljani u Čačku. Dmitrović je skrivio penal, a Punoševac je bio precizan sa 11 metara. U finišu utakmice isključen je Đoković (Borac).

Cio plijen sa gostovanja odnio je i Spartak Zlatibor voda. Subotičani su bili bolji od Čukaričkog, koji je tako ostao "zakucan" za dno tabele sa samo jednim bodom.

U pobjedi od 3:0 dva gola postigao je Ubiparip, iskoristivši zicere, a "brđane" je dokusurio Mijić.

Najslađi bod osvojili su "građevinari" u Ivanjici. Javor je pogocima Trifunovića već u šestom minutu vodio 2:0, ali je Rad preko Jovančića i Andrića u posljednjih šest minuta uspio da izjednači.