JSL: Partizan noći na vrhu

Crno-bijeli pobijedili BSK - 2:1 (1:1). Gosti poveli preko Babića, a Kleo iz penala i Dijara donijeli pobjedu šampionu Srbije.

JSL: Partizan noći na vrhu Izvor: MONDO

Partizan će prenoćiti na vrhu tabele Jelen Super lige Srbije. Srpski šampion je, teže nego što se očekivalo, pobijedio debitanta u eliti, BSK iz Borče (2:1) i sa 14 bodova se našao za korak ispred vječitog rivala, koji u nedelju gostuje u Novom Sadu, i OFK Beograda.

Pred svega 1.500 gledalaca, tim Gorana Stevanovića nije na početku imao rješenja za borčansku bravu. Uglavnom se svelo na pokušaje sa distance.

A onda je Dejan Babić šokirao crno-bijele u 24. minutu.

On je poslije centaršuta sa desne strane iskoristio smušenost crno-bijelih štopera i nadmudrio golmana Aleksandra Radosavljevića - 0:1.

Međutim, šampion je brzo uzvratio, samo minuta šest kasnije. U gostujućem kaznenom prostoru Dragan Žarković je oborio Lamina Dijaru, a Kleo je bio precizan izvođač penala - 1:1.

Neriješenim rezultatom se otišlo na odmor, a nedugo po povratku igrača na teren, Partizan je poveo (51. minut).

Brana Ilić, koji je u poluvremenu zamijenio Petrovića, centrirao je, lopta je zakačila jednog igrača gostiju, preletjela golmana Nemanju Džodža i stigla do Dijare. Senegalac se "jedva" izborio sa njom i lopta je odskakutala u mrežu - 2:1.

Moglo je i u nastavku da bude golova, ali je šut rezerviste Partizana Miloša Bogunovića zaustavila prečka.

Gosti su tražili penal kada je Asmir Kajević pao u kaznenom prostoru crno-bijelih, ali se sudija Vlajić nije oglasio...

Kako je i najavio, trener Partizana Goran Stevanović je pred gol poslao Aleksandra Radosavljevića, koji je imao zapaženu rolu u minulom meču Lav Kupa Srbije protiv Inđije, a doskorašnji prvi čuvar mreže Mladen Božović nije bio ni na klupi.

PARTIZAN: Radosavljević, Stevanović, Đorđević, Krstajić, Lomić, Fejsa, Petrović (od 46. Ilić), Tomić (od 51. Ljajić), Moreira, Kleo, Diara (od 72. Bogunović).

BSK: Džodžo, Milošević, Vukadinović, Žarković, Pejić (od 65. Kajević), Radunović, Knežević, Babić (od 71. Matić), Đukić (od 88. Milivojević), Topić, Alivodić.