SERIJA A: Sampa saplela Inter!

I za Inter postoji lijek u italijanskom fudbalu, a zove se Sampdorija! Jovetić sa "kreča" donio pobjedu Fiorentini u gostima kod Livorna.

SERIJA A: Sampa saplela Inter! Izvor: MONDO

Šampion Italije izvukao se prošle nedelje na gostovanju Kaljariju, kada je gubio 1:0, a na kraju dobio 2:1.

U prvoj utakmici 6. kola Serije A, u subotu, Sampdorija je zaustavila četu Žozea Murinja, a pobjedonosni gol postigao je Đampaolo Pacini, na asistenciju Maninija. Inače, za Pacinija u Đenovi vole da kažu da je "novi Đanluka Vijali".

Inter je, doduše, postigao gol u finišu meča, ali je poništen zbog ofsajda. Kvarežma je zahvatio volej iz daljine, lopta je na putu ka golu dokačila Lusija, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji. Nema sumnje da će Murinjo, na svoj način, prokomentarisati taj detalj.

Jedan je od najzaslužnijih za trijumf kluba iz Đenove, uz strijelca Pacinija, bio je golman Kastelaci, koji je u nekoliko navrata odlično reagovao. U sudijskoj nadoknadi, Lusio je, iz slobodnjaka, uputio "raketu" ka golu Sampdorije, ali je Kastelaci "iznikao iz trave" i fenomenalnom reakcijom sačuvao mrežu.

To je prvi poraz Intera u ovoj sezoni (četiri pobjede i remi), a ovom pobjedom Sampdorija je izbila na vrh tabele sa 15 bodova, dva više od kluba iz Milana.

Za Inter je od 61. minuta igrao i Dejan Stanković (zamijenio Vijeru), ali bez neke zapaženije role.

Stevan Jovetić je Fiorentini donio četvrtu uzastopnu pobjedu nad Livornom. Crnogorski reprezentativac je u 71. minutu zamijenio Rumuna Adrijana Mutua, a pet minuta kasnije je bio precizan izvođač penala za konačnih 0:1.

Gosti iz Firence su meč u Livornu završili sa desetoricom, jer je u 84. minutu isključen Daineli.