PRIMERA: Kad će taj "El klasiko"

Real Madrid i Barselonu očigledno nema ko da zaustavi u Primeri... Zato svi jedva čekaju "El klasiko" da se vidi ko je trenutno bolji.

PRIMERA: Kad će taj "El klasiko" Izvor: MONDO

Obe ekipe su u subotu ostvarile pete prvenstvene pobjede, u isto toliko utakmica.

Posljednja žrtva "kraljeva" su Tenerife, a Barselona je "uzela skalp" Malagi.

Madriđani su u srijedu na kratko prekinuli tradiciju s početka šampionata, da svakom rivalu daju bar po tri komada (pobijedili su Viljareal 2:0), ali su se sada vratili "na staro" - 3:0.

Doduše, raspucali su se tek u drugom poluvremenu iako se Kristijano Ronalno prvi put od početka sezone nije upisao u listu strijelaca.

Karim Benzema je načeo goste u 47. minutu, drugi udarac im je zadao 11 minuta kasnije, a tačku na meč stavio je Kaka (78), koji je na teren izašao tek na početku drugog poluvremena.

Za razliku od Kristijana Ronalda, Zlatan Ibrahimović je nastavio seriju. On je već u 29. minutu zamijenio Tjerija Anrija, a deset minuta kasnije je načeo domaćina u Malagi. Pobjedu Katalonaca "ovjerio" je Pike u 58. minutu.

Sevilja je deklasirala Atletik u Bilbaou - 4:0.

Obe ekipe su uoči petog kola Primere imale po devet bodova, ali je tim, za koji je igrao Ivica Dragutinović, do odlaska stekao ogroman kapital - 3:0. Kasnije mu je posao olakšan poslije isključenja Amorebiete (54. minut).

I Sevilja je u seriji - pobjeda u Baskiji joj je četvrta uzastopna poslije premijernog poraza u Valensiji.