BUNDES: Ibišević razorio Hertu

Kako je krenula sezona, trener Herte Lusijen Favr praviće "od blata" Marka Pantelića.

BUNDES: Ibišević razorio Hertu  Izvor: MONDO

Odlaskom reprezentativca Srbije, Berlinci su ove jeseni zapali u pravi fudbalski pakao, poslije nekoliko godina stabilnosti i konstantnog boravka u gornjem dijelu tabele.

Agonija je nastavljena u nedelju u Hofenhajmu, gdje je domaćin nanio Herti novu katastrofu - 5:1, s tim da je napadač Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević poslije samo 21 minuta mogao da se pohvali het-trikom!

Ibišević je prvi pogodak postigao nogom, druga dva glavom. Rafael je u 45. minutu donio gostima tračak nade, međutim, u nastavku su stvari vrlo brzo vraćene na svoje mjesto, golovima Obasija i Eduarda (iz penala).

Za Hertu je svih 90 minuta, na poziciji lijevog beka, odigrao Nemanja Pejčinović, dok Gojka Kačara nije bilo u timu zbog povrede.

Herta je zakovana za dno tabele sa samo tri boda, od mogućih 21. I tu "trojku" upisala je još u prvom kolu, kada je Kačar pogodio za minimalnu pobjedu nad Hanoverom. Od tada je na snazi serija od šest poraza, za koju je pitanje kada će biti prekinuta.

Sledećeg vikenda u Berlinu gostuje lider Hamburg...