Mesi može i sa klupe da reši derbi!

Sjajni Argentinac protiv Atletiko Madrida počeo kao rezerva, a onda po ulasku u igru doneo pobedu Barseloni.

Lionel Mesi je mnogo puta do sada dokazao da je veliki igrač, a to je ponovio i u subotu u trećem kolu Primere.

Zbog kasnog povratka iz Argentine, sa prijateljske utakmice protiv Meksika, i rođenja drugog sina, derbi protiv Atletiko Madrida na Visente Kalderonu počeo je među rezervama.

U igru je ušao u 60. minutu umesto Ivana Rakitića, a u 77. postigao je gol odluke za pobedu Barselone 2:1!

Posle karambola na ivici kaznenog prostora Madriđana, Inijesta je iz prve proigrao Luisa Suareza, a on kao na tacni poslužio Mesija:

Prethodno je Nejmar iz "slobodnjaka" u 55. anulirao vođstvo Atletika, koje je trajalo svega četiri minuta. Strelac za domaći tim bio je Fernando Tores, koji je iskoristio "dubinsko" dodavanje Tijaga kroz sredinu Barselonine odbrane.

Barselona je jedini tim sa maksimalnim učinkom u prva tri kola španskog prvenstva, dok je Atletiko Madrid posle prvog poraza na petom mestu, sa šest bodova.

Katalonci će u narednom kolu igrati protiv Levantea na svom stadionu, a Madriđani protiv Eibara u gostima. I jedne i druge u međuvremenu očekuju mečevi prvog kola Lige šampiona. Barselona se u sredu sastaje sa Romom u gostima, a Atletiko će dan ranije igrati protiv Galatasaraja u Istanbulu.