LŠ: Pobjeda CSKA, gol Krasića

Moskovski CSKA upisao je prve bodove u B grupi Lige šampiona, pošto je na stadionu Lužnjiki pobijedio Bešiktaš rezultatom 2:1 (1:0).

LŠ: Pobjeda CSKA, gol Krasića  Izvor: MONDO

Golove su iz solo-akcija postigli Alan Džagoev u sedmom i Miloš Krasić u 61. minutu, dok je Ekrem Dag u drugom minutu sudijske nadoknade vremena samo ublažio poraz istanbulskih crno-bijelih.

Talentovani Džagoev iznenadio je iskusnog golmana Ruštua Rečbera, kada je sa 20 metara poslao neodbranjivu lob-dijagonalu u njegov gornji desni ugao.

Bešiktaš je najbolju šansu za izjednačenje propustio četiri minuta kasnije, kada je Igor Akinfejev izašao kao pobjednik iz duela "oči u oči" sa češkim napadačem Filipom Hološkom.

Konačan ishod definitivno je riješio Krasić, poslije jednog od svojih karakterističnih prodora.

Neometan je vukao loptu tridesetak metara, defanzivci Bešiktaša su ga posmatrali sve do ulaska u kazneni prostor, gdje je reprezentativac Srbije pretrčao Matea Ferarija i sa 15 metara iskosa plasirao loptu ispod Rečbera - 2:0!

CSKA se tako iskupio za poraz u Volfsburgu (1:3) na premijeri grupne faze takmičenja, dok je Bešiktaš izgubio kod kuće od Mančester junajteda i već sada se vidi da će teško izbeći ispadanje.

U narednom kolu, 21. oktobra, sastaće se CSKA - Mančester i Volfsburg - Bešiktaš.