BUNDES: Očajni Štutgart, Dortmund gazi

Šalke minimalcem nanio peti uzastopni poraz Štutgartu i ostavio ga na začelju tabele bez bodova! Borusija Dortmund u derbiju kola ubjedljiva protiv Bajer Leverkuzena.

Štutgart nastavlja sa očajnim rezultatima ove sezone u Bundesligi.

Ekipa Aleksandra Zornigera doživjela je peti uzastopni poraz, a ovaj put bodove sa "Mercedes Benz Arene" odnio je Šalke.

Uprkos brojnim prilikama, fudbaleri Štutgarta nisu uspjeli da zatresu mrežu gostiju iz Gelzenkirhena, koji su jednu svoju šansu realizovali i stigli do treće prvenstvene pobjede.

Jedini pogodak postignut je u 53. minutu. Leroj Sane majstorski se oslobodio svojih čuvara i pospremio loptu za 0:1.

U derbiju kola, Borusija iz Dortmunda nakon prvog dijela imala je prednost od jednog gola u duelu sa Bajer Leverkuzenom, da bi u nastavku postigla još jedan i zadržala perfektan učinak nakon pet odigranih kola.

Šinđi Kagava u 19. minutu uputio je dugu loptu sa svoje polovine, golman Bajer Leverkuzena Bernd Leno je izašao daleko od svog gola, promašio loptu, a mladom Jonasu Hofmanu preostao je lakši dio - da je pospremi u mrežu.

Fenomenalnu akciju odigrala je napadačka linija Borusije u 58. minutu. Sve je krenulo od strijelca prvog gola, mladog Hofmana. Ilkaj Gindogan zatim je proslijedio loptu do Henrika Mktarijana, a Jermen je predao Kagavi. Japanac se sjajno snašao i špicem ćušnuo loptu između stative i Lena, 2:0.

Imali su i gosti iz Leverkuzena svoje prilike, ali Havijer Ćićarito u prvom, te Hakan Čalhanoglu u drugom iz slobodnog udarca nisu uspjeli da pronađu put do gola Borusije.

Pjer Emerik Obamejang stavio je tačku na ovaj susret golom u 74. minutu sa "bijele tačke".

Naredni Partizanov rival u Ligi Evrope Augzburg u duelu sa Hanoverom sve je riješio u prvom poluvremenu.

Dva brza gola, prvo Aleksandera Esvajna u 29, a onda i Paula Verhaha dva minuta kasnije iz jedanaesterca bili su dovoljni za prvi ovosezonski trijumf.