Barsa za deset minuta "samlela" Levante!

Katalonci na vreme upalili motore i razbili staru mušteriju Levante. Mesi ponovo promašio penal.

Četiri kola i četiri pobede.

Katalonci se mučili čitavo poluvreme, a onda za deset minuta samleli Levante...

Barselona je na "Kamp Nou" pobedila Levante 4:1 golovima Bartre u 50., Nejmara u 56. i Mesija u 60. i 90. minutu, dok je za goste pogodio Kasedeus u 66. minutu.

Malo zbog povreda, a malo zbog odmaranja nekih igrača, Barselona je utakmicu protiv Levantea počela sa četiri napadača.

Lionel Mesi je igrao iza Nejmara, Sandra Ramireza i Munira El Hadadija, ali je štoper ipak "otvorio" goste.

Argentinac je bio u šesnaestercu, podigao loptu preko štopera Levantea, a Mark Bartra je primio na grudi i iz prve fantastično šutirao. Neverovatan osećaj za jednog štopera, a ako je na nekoga podsetio ovim golom onda je to Đerar Pike, koji takođe zna tako da se "upiše" iz drugog plana.

A kada Barselona "načne" rivala sve ide mnogo lakše.

U narednih deset minuta Barselona je pogodila dva puta, a oba puta je u glavnoj ulozi bio Nejmar. Prvo je Alves zavrnuo sa desne strane, golman Ruben loše intervenisao, a lopta se posle šuta Nejmara odbijala kao u fliperu, a onda ušla u gol. Nejmar je gol proslavio sa dresom njegovog saigrača Rafinje, koji do kraja sezone neće igrati zbog teške povrede.

Koji minut kasnije je Nejmar ponovo dobio loptu na desnoj strani, prešao Truhilja, a ovaj ga oborio za penal koji je efektno izveo Mesi.

A Ter Štegen se ponovo brukao...

Nakon mnoštva golova koje je primio protiv Sevilje (Superkup Evrope) i Atletik Bilbaoa (Superkup Španije), a onda i gola Florencija sa pedeset metara sredinom nedelje, i danas je napravio veliku grešku. Posle jednog kornera Levantea "proplivao je u prazno", a najbolje se snašao Viktor Kasadeus.

Desetak minuta kasnije Mesija je glupo sa leđa, i to sa dve ruke povukao Fedal, sudija je ponovo pokazao na "belu tačku", ali je on šutirao preko gola. Iskupio se ipak za taj promašaj u 90. minutu, kada je posle tipičnog prodora za njega, fintom naređao trojicu-četvoricu igrača, a onda u najboljem momentu šutirao po zemlji u dalji ugao.