SERIJA A: Niko ne gazduje Veronom

Gradski derbi u Veroni, poznatom po slavnoj ljubavi Romea i Julije, između Kjeva i Verone okončan je podjelom bodova - 1:1. Prva pobjeda Karpija.

U derbiju sedmog kola italijanske Serije A između klubova iz Verone, tzv. "Derbiju dela Skala" nije bilo „tragičnog“ završetka kao u slučaju poznatih ljubavnika iz tragedije Viljema Šekspira.

Svi su otišli kući zadovoljni, ali malo srećniji su ipak bili „leteći magarci“, koji su do remija stigli u 83. minutu golom Argentinca Lukasa Kastra.

As Kjeva Masimo Gobi je odlično centrirao u šesnaesterac, a Kastro najviše skočio i glavom zakucao loptu pod prečku za treći remi ove sezone.

Mogli su domaći i do kompletnog plijena, ali je golman Rafael u finišu odbranio odlične prilike Kastru, ali su i gosti nespretnom reakcijom Boštjana Cesara, koji je umalo postigao autogol u 90. minutu, mogli do sva tri boda.

Kao i prethodne sezone (2:2), najpravednija je bila podjela bodova.

Verona je povela sumnjivim golom Erosa Pizana jer se stekao utisak da je defanzivac gostiju bio u nedozvoljenoj poziciji - Vangelis Moras je snažno šutirao glavom nakon slobodnog udarca, a Pizano je skrenuo loptu u mrežu za 0:1.

Srpski internacionalac Boško Janković bio je starter u timu Verene, ali je zbog povrede zamijenjen u 79. minutu.

Ranije u subotu, novajlija u Seriji A, ekipa Karpija je zabilježila svoju prvu ovosezonsku pobjedu i to protiv trećeplasiranog Torina (2:1)

Najprije je domaćin poveo autogolom Danijele Padelija, predsnost je udvostručio Brazilac Rajder Matos, a sve što je torinski tim uspio do kraja je da postigne počasni pogodak preko Argentinca Maksija Lopeza iz jedanaesterca.