SERIJA A: Ekspres Pjanić!

Samo što je počeo meč na stadionu Enco Barbera u Palermu, Pjanić je već doveo Romu u vođstvo. Pobjeda Rome u Palermu 4:2.

Pobjeda Rome, prvi remi Intera i podjela bodova u Udinama rezime je nedeljih mečeva sedmog kola Serije A.

Roma je slavila protiv Palerma u gostima 4:2.

Samo tri minute trebalo je Romi da povede na gostovanju na Siciliji, a strijelac je bio Miralem Pjanić.

Reprezentativac BiH odlično je izbjegao ofsajd zamku prilikom dodavanja Florencija i matirao Sorentina.

Odličan početak za Romu i Pjanića koji se vratio na teren poslije dva meča pauze zbog povrede.

Gol Miralema Pjanića za vođstvo Rome u Palermu

Deset minuta kasnije Roma je povela 2:0, a ovog puta Florenci i Pjanić zamijenili su uloge.

"Zmaj" u dresu Rome je asistirao, istina prilično srećno, pošto je htio da šutirao ali nije dobro zahvatio loptu, a ona je na kraju došla do Florencija koji je postigao gol za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena Roma je riješila pitanje pobjednika golom Žervinja u 28. minutu. Pogodak za Palermo postigao je veteran Đilardino početkom drugog poluvremena.

Palermo se nije predavao i preko Gonzalesa u 90. minutu smanjuju na 3:2. Već u sljedećem napadu Žervinjo drugim golom na meču otklanja sve dileme.

Nakon poraza od Fiorentine u prošlom kolu Inter je odigrao 1:1 u Đenovi protiv Sampdorije. Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova "Luiđi Ferarisu" i  to samo zato jer se ofanzivac domaće Sampdorije Hoakin Korea propisno obrukao kada je izašao sam pred golmana Intera Samira Handanoviča.

Korea je prvo šutirao u sjajnog slovenačkog golmana, lopta je prošla kroz njegove noge, a onda je Argentinac samo trebalo da će ćušne u mrežu, pošto je bio na metar od praznog gola.

Međutim, on je katastrofalno zahvatio loptu koja je potom otišla pored stative!?!

Sampdorija je golom Muriela došla do vođstva u 52. minutu. Bod Interu donio je Ivan Perišić, koji je iskoristio odličan pas i sa pet metera ubacio loptu u mrežu za prvi gol u Seriji A.

U dresu domaće ekipe Zukanović je odigrao odličan meč, dok je na drugoj strani Adem Ljajić ušao u finišu utakmice. Bio je to nakon pet pobjeda i jednog poraza prvi remi Intera.

Udineze i Denova podijelili su bodove. Bilo je 1:1.