Liverpul i Everton igrali samo jedno poluvreme!

Odlično poluvreme u gradskom derbiju Liverpula, gde posle prvih 45 minuta oba tima imaju po jedan gol na svom kontu.

U Liverpulu je danas bio praznik fudbala!

Na "Gudison parku" sastali su se Everton i Liverpul i posle prvih 45 minuta delovalo je kao utakmica koja ima sve: borbu, tempo, odbrane i golove!

Međutim, u nastavku meča oba tima su vodili rovovsku borbu na sredini terena, a malobrojni pokušaji bi se završavali i bez udarca, pa je na snazi ostao rezultat iz bolje polovine meča:

Everton - Liverpul 1:1!

Mnogo nervoze na terenu između Emrea Džana i Rosa Barklija, pa povreda Martina Škrtela koji je ostao na terenu, a onda lepi golovi i parade Minjolea. Sve to za 45 minuta. I u finišu meča novi sukob, sada između Sakoa i Romelua Lukakua koji je čak zamirisao i na tuču zbog najobičnijeg guranja, ali se završio žutim kartonima za obojicu igrača.

Liverpul je poveo preko Danija Ingsa, koji se posle kornera sa leve strane našao sam kao duh u petercu pošto su Ros Barkli i Tim Hauard "zaspali", i dozvolili engleskom napadaču da neometan postigne gol za miran odlazak na pauzu...

....ali nije bilo mirno.

Za to se pobrinuo Romelu Lukaku, koji je u velikoj golgeterskoj seriji. Sedmi gol u prvenstvu!

Loše je ispucao loptu Emre Džan, ona je pogodila Martina Šktrela, a onda "sela na nogu" Belgijancu koji je fantastično zahvatio i "probušio" mrežu Simona Minjolea, koji je bio najbolji fudbaler Liverpula u prvom poluvremenu.

U nastavku meča loša igra i jednih i drugih.

Everton je i u nastavku bio bolji rival, ali pretnje se nisu pretvorile u golove, a samim tim ni u pobedu.

Zanimljivo je da je ovo peti put zaredom da je Liverpul odigrao 1:1, pa su pre takvog remija sa Evertonom igrali i sa Sionom, Karlajlom, Noričom i Bordoom.