Došli Srbi i upropastili žurku!

Srbija golovima Aleksandra Kolarova i Adema Ljajića u sudijskoj nadoknadi pobedila Albaniju u Elbasanu, u kvalifikacijama za EURO 2016.

Uskoro opširnije...

Albanija - Srbija, drugi deo.

Onaj prvi, u Beogradu, nije završen. Albanska provokacija sa dronom na koji je bila zakačena zastava takozvane "Velike Albanije" završena je opštim haosom na terenu stadiona Partizana.

Druga utakmica u Albaniji u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, počela je neslavno, novim ispadom Albanaca koji su kamenicama napali autobus sa srpskim fudbalerima. Nadamo se da će srpski fudbaleri bezbedno doći do Elbasana iz Tirane i da će utakmica biti odigrana u normalnim uslovima.

...
Izvor: You Tube

90'+3 - GOOOOOOOL! Srbija pobeđuje Albaniju. Kakva kontra Adema Ljajića i sjajni lob na kraju. Bravo "orlovi".

...

90' - GOOOOOOL! Srbija vodi... Aleksandar Kolarov je strelac. Tajac!

88' - Sulejmani je imao priliku, odigrao je još jednom i onda mu je lopta pobegla.

83' - Meha umesto Lenjanija.

80' - Malo, malo je falilo da Kolarov iz "slobodnjaka" utiša Elbasan! Šutirao je naš as sa 30-ak metara, gađao ugao, ali nije uspeo.

76' - Stojković sjajno brani udarac Čikalešija! Velika prilika...

73' - Sada igra Ljubomir Fejsa...

72' - I Nemanja Matić traži izmenu... Uskoro i drugi fudbaler Čelsija izlazi.

69' - Izmena u Albaniji, Čikaleši umesto Balaja.

Reporter MONDA:

"Portugal vodi, to im treba, Rama diže atmosferu u VIP loži, stadion je na nogama".

67' - Probudila se prilično blaga publika u Elbasanu, jer je upravo stadionom prostrujala vest da Portugal vodi protiv Danaca 1:0.

65' - Ulazi Duško Tošić.

63' - Ivanović se uhvatio za zadnju ložu i za njega je meč završen.

60' - Veoma opasan napad Albanaca. Mnogo prostora se dobili na polovini Srbije, posle centaršuta sa leve strane, lopta je došla do Džake, čiji je šut završio pored stative srpskog gola.

54' - Menja i Radovan Ćurčić. Dušan Tadić je ustupio mesto Miralemu Sulejmaniju.

47' - Luka Milivojević tuče sa 20-ak metara. Bilo je i te kako opasno po domaćina...

46' - Počelo je drugo poluvreme. De Bjazi je napravio izmenu, Ljilju je zamenio Kače.

Završeno je prvo poluvreme...

Po svemu viđenom u Elbasanu, Srbija je pokazala da je bolja od Albanije, ali to nije uspela da iskoristi. Za razliku od domaćina, koji je imao samo nekoliko opasnih napada, "orlovi" su propustili dve odlične prilike. Prvu kapiten Branislav Ivanović, čiji je udarac završio preko gola, a drugu je iskoristio Adem Ljajić, ali je pre toga Zoran Tošić napravio faul nad golmanom.

36' - Srbija je postigla gol, ali je on poništen jer je Zoran Tošić faulirao golmana. Lepa akcija "orlova", Ljajić za Tadića, koji se vrlo lepo zagradio izašao "jedan na jedan" sa Berišom, odigrao povratnu za Ljajića, čiji je udarac bio precizan. Nažalost, u međuvremenu je Tošić naleteo na albanskog golmana i faulirao ga.

Reporter MONDA Nikola Janković:

- Posle pola sata igre možemo već da izvučemo prve zaključke. Naši igrači su fudbalski bolje obrazovani, tehnički nadmoćni, imaju daleko više talenta, ali mi nismo bolji tim od njih. Za sada.

- Mislim da nam traže slabu tačku i da su je možda prepoznali u povremeno nesigurnom Stefanu Mitroviću. Nadajmo se da će naš štoper, kako utakmica teče, biti sigurniji i smireniji.

22' - Posle kornera muk u Elbasanu, ali se rezultat nije promenio. Tošić je odigrao na "prvu stativu" prema Tadiću, lopta je vraćena u sredinu, odakle Ivanović neometan šutira snažno, ali malo preko gola. Šteta!

22' - Sjajna kontra Tošića, lopta za Ljajića, šut i korner...

16' - Aleksandar Mitrović dobija prekršaj, a Cana žuti karton. Zasluženo, naš reprezentativac je bio kontri, doduše sam protiv četvorice.

14' - Vrlo opasan napad Albanaca. Lopta je oštro ubačena sa leve strane na "penal", opasnost je otklonjena izbacivanjem lopte u korner.

9' - Andi Ljila je imao prvu priliku za Albaniju. Vladimir Stojković je bio na mestu i sigurno je uhvatio loptu.

6' - Srbija nekoliko minuta napada na polovini Albanije... Adem Ljajić je pogodio "živi zid". Dosuđen je slobodan udarac za Srbiju u zoni šuta. Ostaje 0:0.

3' - Luka Milivojević već posle tri minuta dobija žuti karton zbog prekršaja na sredini terena.

1' - Albanci su imali prvi ozbiljan napad već u prvom minutu. Lopta je prozujala kroz šesnaesterac...

20.44 - Počinje...

20.46 - Kamera je snimila srpske studente dok pevaju himnu. Glasni su bili i igrači, osim Adema Ljajića.

20.45 - Svira se "Bože pravde" i svi zvižde. Očekivano...

"Dok čekamo da počne utakmica, na tribinama je prava anarhija. Tvrdo jezgro navijača iz Albanije nalazi se na severu i navija u svom tempu, na jugu su pomešani navijači sa Kosova, grupa "Plisat" i oni navijaju nešto svoje, obučeni su u teget... U najmanju ruku, nisam impresioniran atmosferom o kojoj se toliko pričalo", od reportera MONDA iz Elbasana.

20.34 - Igrači se spremaju da izađu na teren... Mi nemamo šanse, Albanci imaju istorijsku!

20.34 -

20.30 -"Očekivao sam da ne bude ništa posebno. Mislim da smo za nijansu kvalitetnija ekipa, ali pobediće ona koja manje podlegne psihološkom pritisku, koji je stvoren pred utakmicu u Elbasanu", rekao je potpredsednik FSS Savo Milošević za RTS.

20.21 - "Kako se utakmica bliži, sve sam uvereniji da ne možemo da izgubimo. Atmosfera je ništa u poređenju s Maksimirom, a momci na zagrevanju deluju mirno i samouvereno. Voleo bih da sam u pravu kad mislim da su spremni za pobedu".

20.12 - Lazar Marković je spreman za utakmicu:

20.03 - Kao što smo najavili, sastavi timova.

Izvor: MONDO/Nikola Janković

19.54 - Kolega iz Bete...

19.46 -

Elbasan arena pred meč Albanija Srbija

Posted by Mondo sport on четвртак 8. октобар 2015.

19.33 -

19.20 - Novinari iz Srbije su ušli na stadion. Evo šta kaže naš reporter...

"Gungula. Stadion grmi. Pada kisa. Uvode nas..."

18.57 -

18.47 - Fotografije iz Beča.

18.34 - Predstavnici medija iz Srbije dobili su nekoliko saveta pred polazak u Elbasan.

"Obezbeđenje nam je pre polaska zamračilo autobus, okačene su zavesice na prozorima, u nadi da se ništa neće desiti. Ipak, zamolili su nas da prvo legnemo i pokrijemo se, a tek onda javimo redakcijama šta se dogodilo", javio nam je Nikola.

18.26 - Novinari iz Srbije su na putu ka Elbasanu.

"Sve je megazabavno, ovo nikad nisam doživeo. Sad se vozimo kroz sela i svi stanovnici stoje u svojim dvorištima, na terasama i posmatraju nas. A na putu od 58 km, na svakih 30-50 metara je policajac, sa obe strane puta. Iznad nas helikopteri, kolona duga 600-700 metara...", javlja reporter MONDA.

Pogledajte najnoviji snimak iz Tirane, iz autobusa kojim su novinari krenuli u Elbasan.