PL BiH: Kakav promašaj Vagnera!?

Široki Brijeg je upisao novu pobjedu u posljednjem susretu 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na "Pecari" je savladan sarajevski Olimpik rezultatom 2:1 (1:0), ali je meč obilježio promašaj Vagnera Santosa Laga.

Široki Brijeg slavio nad Olimpikom, obrukao se Vagner Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Hercegovački tim je već na početku utakmice stigao do prednost golom Brazilca Vagnera Laga nakon što je odlično reagovao glavom na centaršut Mate Pehara.

Mogao je Brazilac u 20. minutu da riješi pitanje pobjednika, ali je promašio prazan gol sa metar udaljenosti od mreže "vukova" - zaista je bilo teže promašiti!

Taj promašaj "vukovi" su naplatili već početkom nastavka, preciznije u 55. minutu preko iskusnog Veldina Muharemovića, koji je postigao pogodak za izjednačenje.

Međutim, Ivan Krstanović je svojim prvim pogotkom ove sezone u 69. minutu ponovo doveo domaćina do novog vođstva, koji do kraja više nije ispuštao, osiguravši šestu pobjedu ove sezone.

S nova tri boda, hercegovački tim koji s klupe predvodi Slaven Musa probio se na diobu treće pozicije na tabeli, dok je klub sa sarajevske "Otoke" ostao na 10. mjestu.