Novi Bajernov "ples sa vukovima"

Posle 5:1 u Bundes ligi, rutinskih 3:1 u drugom kolu Kupa...

Prvenstvo ili Kup, Bajern se poigrava sa protivnicima, pa čak i onim timovima koji bi "na papiru" trebalo da mu budu koliko-toliko ozbiljna konkurencija.

Posle 3:0 protiv Bajera i po 5:1 protiv Volfsburga i Borusije Dortmund u mečevima Bundes lige, Bavarci su se plasirali u osminu finala nemačkog Kupa pobedivši "vukove" u gostima, na njihovoj Folksvagen areni - 1:3 (0:3).

Daglas Kosta pogodio je u 15, a Tomas Miler u 20. i 34. minutu. I tih 0:3 bili su još dobar rezultat za Volfsburg, s obzirom na to kako je Bajern dominirao i koliko je šansi stvorio.

U nastavku, očekivano "oduzimanje gasa", nekoliko propuštenih prilika za zeleno-bele i zasluženi počasni pogodak koji je postigao Andre Širle minut pre kraja.

Majnc je pred svojim navijačima ispao od Minhena 1860 (1:2), a novi bundesligaš Darmštat nastavio dobru sezonu pobedom nad Hanoverom (2:1).

U sredu igraju Dortmund - Paderborn, Šalke - Menhengladbah, Verder - Keln...