Zločin i kazna na "Old Trafordu".

Ulogu Rodiona Romanovića Raskoljnikova uzeo je Sejdu Dumbija. I za svoj zločin, prema starom, nepisanom fudbalskom pravilu, surovo je kažnjen.

Junajted se dugo, dugo mučio protiv CSKA, koji se strogo branio i čekao šansu iz kontre i, kada je konačno dočekao, obrukao se sebični Dumbija!

Njegova sebičnost surovo je kažnjena. Prvo nije uspeo da savlada Davida De Heu jedan na jedan, a kad mu se lopta vratila u posed, odlučio je da ponovo šutira i proslavi Krisa Smolinga koji je požrtvovanim startom sprečio pogodak, a...

Sve to nemo gledao je sa druge strane Ahmed Musa, koji je Dumbiju nesebično izbacio u šansu.

Pogledajte...

Prilika Dumbija za CSKA

A, onda.... Kada je igra nastavljena - 1:0! Vejn Runi!

Gol Runija za pobjedu Mančester junajted

To je bio konačan rezultat, posle kojeg se neubedljivi Junajted vratio na čelo grupe. Treba reći i to da je "Teatar snova", naviknut samo na aplauze i ovacije svom seru Aleksu Fergusonu, večeras horski zviždao Luju van Galu.

Juventus je gubio u Menhengladbahu samo 1:0, samo jer je udarac sezone Mahmuta Dahuda završio na prečki, ali ne i onaj Fabijana Džonsona kada Đanluiđi Bufon nije mogao ništa, dok je Real golom rezerviste Naća poveo iz jedine šanse do tada i to posle velike greške golmana Pari Sen Žermena, Kevina Trapa.

I pre i posle toga, Francuzi su bili bolji, dopadljiviji i ofanzivniji, a još jedan rezervista Adrijen Ravio volej udarcem sa 16 metara uzdrmao je stativu i umalo vratio na 1:1. Pre Ravioa, koji je zamenio povređenog Marka Veratija, šanse su imali Blaz Matuidi i Zlatan Ibrahimović, ali je povreda Marsela i ulazak Naća u 33. minutu doveo do vođstva Reala samo dva minuta kasnije.

Minut pre odlaska na odmor, Juventus je posle sjajnog poteza Pola Pogbe i pasa preko cele odbrane Borusije za Stefana Lihtštajnera izjednačio. I Švajcarac je zaslužio sve pohvale, jer je lopto od Juventusove "desetke" poslao u mrežu hladnokrvno, iz prve.

Početkom drugog poluvremena, zbog neshvatljivog i neprihvatljivog starta (u najmanju ruku) isključen je Ernanes. Domingez je, posle ukazane pomoći, nastavio meč. Juve s desetoricom od početka drugog poluvremena.

U Sevilji - šou! I 1:3.

Mančester siti brzo je poveo golovima Rahima Sterlinga i Fernandinja, potom je Benoa Tremulinas na pas Kokea smanjio na 1:2, ali je Vilfred Boni vratio dva gola prednosti "građanima" pred kraj poluvremena.

U međuvremenu, tresla se stativa na oba gola.

Fernando Ljorente na jednoj i bivši igrač Sevilje, Hesus Navas na drugoj strani, a treba reći da je Ljorente propustio još dve velike prilike za gol, uz još jednu Timotija Kolodžejčaka, kada se proslavio Džo Hart.

Moglo je da bude i 3:4, 4:5...