Važno samo jedno: Novak je u četvrtfinalu!

Najbolji na svetu plasirao se u četvrtfinale Pariza. Pet puta je izgubio servis, ali to će brzo biti zaboravljeno.

Pohod Novaka Đokovića na četvrtu uzastopnu titulu je nastavljen! Posle US Opena, Pekinga i Šangaja, juriša i ka trofeju u Gradu svetlosti!

U osmini finala završio je posao u dva seta i zakazao borbu za polufinale protiv boljeg iz okršaja Conga - Berdih.

ĐOKOVIĆ - SIMON 6:3, 7:5

Novakov napad na rekordni šesti trofej Masters turnira iz serije 1.000 i dalje traje. Ovim trijumfom, Đoković je ostvario 35. pobedu na turnirima ove kategorije, po čemu je izjednačio rekord Rafaela Nadala od pretprošle godine.

Upravo protiv Španca mogao bi da igra u polufinalu.

Duel je obeležio veliki broj brejkova. Đoković je u prvom setu dva puta oduzeo servis protivniku, a Simon jedan. Srpski teniser je protivniku u drugom setu čak pet puta oduzeo servis, a Simon njemu četiri.

Vodio je Novak 5:3 i bio nadomak rutinske pobede, ali je onda dopustio Simonu povratak (5:5), da bi na kraju stavio tacku na meč sigurnim servisom.