LE: Kvartet završio posao

Napoli, Dortmund, Molde i Rapid dva kola pre kraja izborili plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Poznati su prvi učesnici druge faze Lige Evrope.

Napoli, Borusija Dortmund, Molde i Rapid iz Beča dva kola pre kraja grupnog dela takmičenja obezbedili su mesta u šesnaestini finala.

Najubedljivije su to učinili fudbaleri klubova iz Napulja i Beča, koji posle četiri kola imaju maksimalnih 12 bodova.

Napoli je ovog četvrtka bio raspoložen pred svojim navijačima protiv Midtjilanda - 5:0, dok je Rapid u gostima savladao Viktoriju Plzenje - 2:1. Borusija je u Dortmundu, takođe, bila raspucana u duelu sa Gabalom - 4:0, dok je Molde kao gost iznenadio Seltik i pobedio 2:1.

Pobedu je ostvario i Liverpul, prvu ove sezone u Ligi Evrope posle tri remija. "Crvenima" je bilo dovoljno 1:0 protiv Rubina u gostima, a strelac jedinog pogotka bio je Džordan Ajb u 51. minutu, na lepo dodavanje Firmina.

Inače, igrači Borusije su nastavili sjajan niz i stigli do 31. takmičarske utakmice u kojoj su postigli najmanje jedan gol. Pjer Obamejang je u 45. minutu bio strelac za 2:0, što je njegov 21 gol u poslednjih 20 utakmica!

Zanimljiv je i podatak da su igrači Dinama iz Minska konačno postigli svoj prvi pogodak ove sezone u Ligi Evrope, ali i pored vođstva 1:0 na svom terenu, Belorusi nisu uspeli da savladaju Viljareal (1:2).