LE: Augzburg se uključio u trku!

Nemci po drugi put savladali AZ Alkmar i sada imaju isti broj bodova kao Partizan.

Liga Evrope je počela sjajno po Partizan, a očajno po Augzburg, međutim, uloge su se promenile.

Crno-beli su posle dve pobede na startu upisali dva poraza, a Nemci suprotno - posle dve izgubljene utakmice, dva puta su savladali AZ Alkmar.

U Holandiji je bilo 1:0, a u Nemačkoj - 4:1.

Sjajno veče imao je trostruki strelac Raul Bobadilja.

Paragvajac je sredinom prvog poluvremena nagovestio konačan ishod ovog meča, pošto je u 24. minutu bio precizan iz "slobodnjaka", a u 33. posle udarca sa distance. U nadoknadi prvog dela Vinsent Jansen je uspeo da smanji razliku i vrati nadu svom timu.

Njegov gol bio je podsticaj da gosti zaigraju znatno ofanzivnije po povratku sa odmora. Napadali su, pogodili čak i prečku, ali je onda iznenada "sevnula" kontra domaćih i pogodak Đo Dong-Vona za 3:1, kojim je nestala svaka neizvesnost o pitanju pobednika.

Igrači Augzburga do kraja meča uspeli su i da uvećaju prednost, pošto je Bobadilja u 74. minutu ukrao loptu jednom defanzivcu holandskog tima i zatim rutinski poslao loptu u mrežu.

U narednom kolu, 26. novembra, AZ će igrati protiv Partizana na svom terenu, a Augzburg će biti domaćin Atletik Bilbau.

Za razliku od utakmica koje su igrane od 19 časova, niko od klubova koji su igrali u kasnijem terminu nije izborio prolaz u šesnaestinu finala. Na najboljem putu da to učini u preostala dva kola je Lacio, koji je kao gost savladao Rozenborg 2:0, golovima Filipa Đorđevića, oba u prvom poluvremenu.

Najveće iznenađenje je verovatno poraz Sportinga iz Lisabona u Albaniji. Portugalci su izgubili 0:3 od Skenderbega, a na to je uticao crveni karton golmanu Ruiju Patrisiju već u 17. minutu. Van terena morao je zbog skrivljenog penala, koji je u pogodak pretvorio Sabien Lilaj. Doduše, isti igrač je dva minuta ranije već jednom bio precizan. Po povratku sa odmora, u 55. minutu, Skenderbeg je preko Bakarija Nimaga iz Malija "overio" pobedu.