Juniori BiH „izvisili“ za plasman na EP

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Azerbjedžana u Bakuu (1:0) izgubila je šanse da se nađe u završnici Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Izabranici Tonija Karačića su poslije pobjede nad vršnjacima iz Turske (2:1) u prvom kolu, izgubili od Ukrajine u drugom meču (3:1), pa je protiv domaćina turnira u subotu pala odluka o plasmanu u elitni krug kvalifikacija.

Na ruku BiH išao je rezultat prvog poluvremena drugog para trećeg kola u kojem su Ukrajinci vodili protiv Turaka sa 3:0, ali su zbog dva crvena kartona u nastavku meča, ukrajinski fudbaleri potučeni do nogu za veliki preokret – 3:4 i pobjedu kojom su „zmajići“ izvisili za plasman na prva dva mjesta u Grupi 5.

U subotu su izgubili od Azerbejdžana, koji dosad nije osvojio nijedan bod.

Gol odluke postigao je kapiten „Azera“ Bahlul Mustafazadea u 41. minutu, a posao domaćinu dodatno je olakšao Sanjin Lelić, koji je 15-ak minuta prije kraja zaradio isključenje poslije prekršaja nad Jusufom Nabijevim.

Azerbejdžan: Sahin, Nabijev, Ulukhanov, Mustafazade, Sertan, Samadov, Turabov, Karimzada, Husejnov, Ibrahimli.

BiH: Ćutahija, Todorović, Ćorović, Osmanković, Kadušić, Herić, Mustedanagić, Hadžiahmetović, Demirović, Gojak, Kremenović.