Zenit se ne šali, Bajeru "visi" osmina finala

Odigrane su prve dve utakmice 5. kola Lige šampiona.

Pet od pet! Tako izgleda učinak Zenitovih fudbalera u grupnoj fazi Lige šampiona!

Klub iz Sankt Petersburga savladao je u utorak predveče Valensiju pred svojim navijačima 2:0 i ostao jedini klub ove sezone u elitnom takmičenju sa maksimalnim učinkom.

U drugom meču 5. kola igranom u utorak od 18 časova, BATE je uspeo u Borisovu da odoli napadima favorizovanog Bajer Leverkuzena i remijem ostane u trci za plasman u osminu finala.

Utakmica je završena 1:1, čemu je značajno doprineo rani pogodak domaćeg tima, već u 2. minutu, posle loše reakcije Bajerovog golmana:

Usledila je zatim očekivana inicijativa gostiju, međutim, jedino što su uspeli bilo je da izjednače u 68. minutu, posle lepe akcije i dobre završnice Mehdija:

Bajer je remijem ozbiljno doveo u pitanje plasman u osminu finala, pošto će u zadnjem kolu igrati protiv Barselone, dok će BATE, u slučaju da Roma ne pobedi na Kamp Nou, imati priliku da u direktnom delu ostvari istorijski uspeh za klub.

Srpski fudbaleri Filip Mladenović i Nemanja Milunović odigrali su ceo meč za BATE.

Što se tiče Zenita i Valensije, ruski klub je još u prošlom kolu "overio" vizu za narednu fazu takmičenja, dok će Valensija posle ovog poraza morati da se nada pobedi Liona nad Gentom, ili makar remiju, pa da u poslednjem kolu protiv Francuza na svom stadionu bude "krojač sopstvene sudbine".