Odlična Astana i sigurna Benfika

Astana i Benfika pružile lepu i zanimljivu partiju u Kazahstanu. Domaćin žali zbog ispuštene pobede. Benfika na korak od osmine finala.

Lisabonski "orlovi" na korak su od plasmana u osminu finala Lige šampiona i samo u slučaju velikih iznenađenja mogu da ostanu bez drugog kruga elitnog takmičenja.

Benfika je u Astani osvojila vredan bod - 2:2 (1:2).

Portugalski tim nalazio se na rubu poraza, gubio je 0:2, ali je uspeo da s vrati u meč zahvaljujući, pre svega, Raulu Himenezu.

Ekipa za koju nastupaju Nikola Maksimović i Nenad Erić izgubila je sve šanse da se plasira u nokaut fazu Lige šampiona. Kazahstancima ostaje nada da u poslednjem kolu mogu da se dokopaju trećeg mesta i Lige Evrope, ali to će u mnogome zavisiti od rezultata meča Atletiko Madird - Galatasaraj. U slučaju pobede Španaca, Galata i Astana odlučivaće u Istanbulu o tome kome će pripasti treća pozicija.

Grupa C

Astana - Benfika 2:2 (2:1)
/Tumasi 19, Ančić 31 - Raul Himenez 40, 73/

Atletiko Madird - Galatasaraj (20.45)

TABELA: Benfika (+1) 10, Atletiko 7, Galatasaraj 4, Astana (+1) 3 boda.

Nije se dugo čekalo na gol u Astani.

Posle greške igrača Benfike na sredini terena sevnula je kontra domaćina, Žunior Kabananga je dobio loptu na levoj strani sjurio se do polovine kaznenog prostora portugalskog tima, a onda uputio nepogrešiv centaršut na "drugu stativu" i glavu Patrika Tumasija.

Fudbaler iz Gane iskupio se za veliku priliku koju je propustio minut ranije - 1:0.

Tek je isteklo pola časa igre kada je Astana povela 2:0.

Foksi Ketevoama izveo je "slobodnjak" iskosa sa leve strane, a Marin Ančić samo okrznuo loptu leđima, dovoljno da prevari Žulija Cezara.

Benfika je do kraja prvog poluvremena, u 40. minutu, uspela da smanji prednost Kazahstanaca. Oštar centaršut Žonasa sa desne strane Raul Himenez je pretvorio u pogodak. Trzaj glavom i lopta pod prečku bili su dovoljni da Nenad Erić kapitulira.

U drugom poluvremenu bilo je prilika na obe strane, ali je samo Benfika postigla gol.

U 73. minutu Raul Himenez se odlično snašao među brojnim igračima protivničke ekipe i preciznim udarcem po zemlji poslao loptu u donji levi ugao, a ona se od stative odbila u mrežu...