Aduric odigrao za Partizan, gol Đorđevića!

Čak 12 utakmica 5. kola Lige Evropa igralo se od 19.00. Vrlo zanimljivi rezultati!

Jesenja evropska priča se polako približava kraju!

Posle utakmica 5. kola Lige Evropa, u pojedinim grupama su sada neke stvari jasnije, dok su u nekima potpuno nejasne, te će poslednje kolo i definitivno presuditi koje to 24 ekipe prolaze dalje.

Interesantno je u "Partizanovoj" grupi gde je samo jedan tim i definitivno eliminisan, a to je ekipa AZ Alkmara, jedan je i definitivno ostvario plasman dalje, Atletik Bilbao, dok se između Augzburga i Partizana odlučivati o drugom timu koji ide dalje.

Upravo su Bilbao i Augzburg odigrali sjajan meč u kome su viđena čak dva preokreta, a na kraju je slavio Atletik Bilbao 3:2, zahvaljujući sjajnom Aricu Aduricu koji je postigao dva gola u dva minuta u finišu utakmice...

To znači da Partizanu u duelu sa Augzburgom bod garantuje prolazak u narednu fazu takmičenja, odnosno evropsko proleće!

Bilbao je poveo u 10. minutu preko Susaete, ali je u finišu poluvremena izjednačio Pjotr Trohovski, što je dalo dodatnu snagu Nemcima u nastavku. Pogledajte i spektakularnu koreografiju sa ovog meča.

Poveli su preko Bobadilje u nastavku, ali je onda 120 sekundi majstorija Arica Adurica odlučilo pobednika. Iskusni napadač je upisao svoj šesti gol u ovom takmičenju.

Ali nije to bio jedini zanimljiv meč dana...

Spektakl u Rimu priredili su igrači Lacija koji su slavili protiv prošlogodišnjeg finaliste ovog takmičenja 3:1 (1:0). Poveli su rano preko Antonija Kandreve u 4. minutu, a nije ih šokirao ni gol Game u 64. minutu pošto su automatski odgovorili preko Parola nekoliko minuta kasnije. U finišu meča pobedu je potvrdio naš napadač Filip Đorđević, a u nastavku je šansu dobio i Sergej Milinković-Savić.

Fiorentina je u gostima protiv Bazela "uzela bod" sa igračem manje, iako su vodili 2:0. Crveni karton Ronkalje promenio je dosta toga, pa ni dva gola talentovanog Bernardeskog nisu uspela da "violi" donesu sva tri boda, pošto su ih kaznili Suki i Elzenji.

I Englezi su upisali pobedu...

Totenhem je na "jedvite jade" slavio protiv Karabaga golom Harija Kejna, dok je nemački predstavnik Šalke na isti način savladao Apoel, ali su promašili i jedanaesterac u finišu meča. Najviše golova viđeno je na meču Lokomotive i Sportinga - čak šest, a uspešniji je bio portugalski tim i slavio 4:2.