Magija Grizmana za novi minimalac!

"Jorgandžije" golom Antoana Grizmana savladale Espanjol. Samo na minus 4 od Barselone.

Jedan magičan momenat u trećem minutu utakmice bio je dovoljan da Atletiko Madrid upiše i devetu pobedu u ovogodišnjoj Primeri, pa su malo po malo postali najozbiljniji konkurent Barseloni, uz naravno Real Madrid.

Treće kolo zaredom "Atleti" je pobedio minimalcem, a posle Betisa i Hihona, nepopularnim rezultatom 1:0 izgubio je i Espanjol.

Neverovatni Francuz u sastavu Dijega Simeonea postigao je svoj sedmi gol u sezoni, a sigurno da je ovo jedan od najlepših u njegovo karijeri.

Divan napad u 3. minutu preko Olivera Toresa, koji je našao prostor za centaršut, iskoristio je Grizman tako što je samo dotakao loptu, a ni posle usporenog snimka nije jasno da li je u pitanju "štikla" ili je Francuz želeo da propusti loptu. Toliko se brzo odvijala akcija...

Madriđani su uputili čak 20 udaraca ka golu Katalonaca, ali je na snazi ostao rezultat iz trećeg minuta. Atletiko je tako sezonu otvorio mnogo bolje nego prethodne godine, a iako nisu tako efikasni kao u sezoni u kojoj su osvojili titulu, i dalje su tim koji drži korak za Barselonom.

Ipak, jedna ružna stvar je obeležila ovaj meč, a to je teška povreda Portugalca Tijaga. Fudbalski veteran je posle pola sata igre morao van terena, verovatno u bolnicu, pošto mu je slomljena potkolenica.