KUP: Petarda na Karaburmi, triler u Subotici!

OFK Beograd najlakše prošao u četvrtfinale (5:0), dok je najveća drama viđena na severu Bačke, gde je Farkaš u finišu doneo Spartaku pobedu nad Bežanijom (3:2).

KUP: Petarda na Karaburmi, triler u Subotici! Izvor: MN PRESS

OFK Beograd bio je najefikasniji sa pet pogodaka, Spartaku su za plasman bila potrebna tri, Jagodini je bio dovoljan jedan (uz još jedan u nadoknadi), a Partizanu gol Abubakara Oumarua.

Poznata su prva četiri učesnika četvrtfinala Kupa Srbije.

/Savković 15', Ivanović 90'+/

Preostale četiri utakmice biće odigrane do 19.00 časova. Eventualnih produžetaka nema, već će odmah biti izvođeni penali.

NOVI SAD: Vojvodina - Inđija (15h)
KRUŠEVAC: Napredak - Radnički Niš (16.30h)
IVANJICA: Javor - Čukarički (17h)
BEOGRAD: Crvena zvezda - Borac (17h)

Četvrtfinale je zakazano za 2. mart, polufinale za 16. mart i 20. april, a finale za 11. maj. Trofej brani Čukarički.

Kao što rezultati govore, najlakši put do plasmana prošao je OFK Beograd, savladavši prvoligaša Donji Srem golovima Komnena Andrića, Miljana Škrbića, Aleksandra Pejovića, Nikole Cuckića i autogolom štopera gostiju Bojana Šalipura.

Najviše znoja prolili su Subotičani.

Spartak je pogocima Andreja Mrkele i Miloša Bogunovića poveo 2:0, pa pred odlazak na odmor primio gol od Bežanije, udarcem Marka Milića pred odlazak na odmor. "Lavovi" su dva minuta pre kraja uspeli i da izjednače, ali je Danijel Farkaš minut pre isteka 90. sprečio iznenađenje.

Jagodina nije bila efikasna protiv Borčana, ali je ipak mirno obezbedila plasman (2:0). Pobednika je odlučio gol Mileta Savkovića, dugogodišnjeg igrača BSK-a, a trijumf "ćurana" potvrdio je u nadoknadi vremena rezervista Igor Ivanović.

Mile Savković (sa loptom) i Milan Milinković

Iz minuta u minut:

Kraj prvih mečeva. U četvrtfinalu su Partizan, OFK Beograd, Spartak i Jagodina!

14.50 Zakuvalo se u Subotici! Bežanija je u 88. minutu izjednačila, ali je Danijel Farkaš minut pre isteka 90. ipak doneo Subotičaniima plasman!

14.37 Još jedan gol na Omladinskom stadionu. OFK Beograd sada vodi 5:0, autogolom štopera Donjeg Srema Bojana Šalipura.

14:29 Od 67. minuta utakmice, OFK Beograd vodi 4:0 protiv Donjeg Srema. Strelac je bio Nikola Cuckić, iz penala koji je iznudio mladi napadač "romantičara" Borko Duronjić.

14.20 Posle sata fudbala, nema promena rezultata. I dalje se kreću u granicama predviđenog. U prvom poluvremenu postignuto je čak osam golova na četiri meča.

13.49 U poslednjem trenutku prvog dela, pogodila je i Bežanija u Subotici. Strelac je bio Marko Milić, defanzivac "lavova", koji je pogodio gornji levi ugao iz slobodnog udarca.

13.45 Na Vračaru, u utakmici Partizan - Voždovac - gol gostiju i teška povreda Miroslava Vulićevića.

13.40 OFK Beograd i treći put pogađa protiv Donjeg Srema, a Spartak duplira vođstvo protiv Bežanije. Ovog puta, ofanzivci Subotičana su promenili uloge: Mrkela je bio asistent, a Bogunović strelac. Strelac za OFK bio je vezista Aleksandar Pejović.

13.22 Još dva gola! OFK Beograd duplirao je vođstvo protiv Donjeg Srema pogotkom Miljana Škrbića - 2:0. Vodi i Jagodina protiv BSK Borče, golom Mileta Savkovića, nekadašnjeg kapitena tima sa leve beogradske obale Dunava.

13.17 Vodi i Spartak! Centrirao je Miloš Bogunović, a gol postigao Andrej Mrkela. Težak posao pred Bežanijom.

Andrej Mrkela

- Aktuelni branilac trofeja Kupa, Čukarički, igra u večernjem terminu u Ivanjici, gde je prethodnih dana padao sneg.

13.09 - Prvi gol "pao" je na Karaburmi, gde je mrežu Donjeg Srema zatresao Komnen Andrić, napadač OFK Beograda.