Golčina Grizmana odvela Atletiko na vrh!

Koliko god vam se čini da je Barselona nedodirljiva ove sezone, jedan klub iz trećeg plana ima isti skor posle 15. kola Primere.

Barselona briljira, ali Atletiko ne prima golove!

Ubedljivo najbolji napad i ubedljivo najbolja odbrana La Lige poravnati su na čelu tabele posle 15 kola i sa skorom 11-2-2 čekaju novogodišnji rasplet.

Na "Kalderonu", koji je video fantastičan gola Antoana Grizmana, deveta pobeda Atletiko Madrida u poslednjih 11 mečeva sa Atletik Bilbaom – 2:1 (1:1).

Od kada je Atletiko izgubio kod kuće od Benfike, 30. septembra u Ligi šampiona, ekipa je vezala i 14. meč bez poraza, od kojih je 11 završeno pobedama Dijega Simeonea i crveno-belih. Pred 50.137 navijača, poveli su gosti golom glavom Ajmerika Laportea, posle kornera, u 27. minutu, a na identičan način izjednačio je Saul Nigez u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Nigezu je ovo bio prvi pogodak u Primeri ove sezone, nakon što je vezao golove i na meču Kupa kralja i duelu Lige šampiona ove nedelje, u Lisabonu, za 1:2 i prvo mesto pred sutrašnji žreb za osminu finala.

Bilbao Ernesta Valverdea nadigrao je "Čolov" sastav u prvom poluvremenu i primio gol duboko u nadoknadi, što je bio povod za potpuni preokret u nastavku. Atletiko je dominirao u drugih 45 minuta, stvarao i promašivao šanse, a onda je usledila "bomba" Grizmana, koju niko nije očekivao, za njegov 11. pogodak ove sezone na 21. nastupu i skok na čelo tabele.

Barselona je prva zbog gol razlike 36:15, ali ako Atletiko nastavi da igra odbranu kao i do sada (gol-razlika je 22:7) verovatno će biti u prilici da "juri" šampiona do poslednjeg kola i izdejstvuje novu dramatičnu završnicu Primere.

Atletiko Madrid i Atletik Bilbao su treći i četvrti najtrofejniji klub Španije, iza neprikosnovenih Reala i Barselone. Madriđani imaju deset titula prvaka, Baskijci osam. Kada je Kup kralja u pitanju, Bilbao je osvojio 23 trofeja, Madrid deset.

Bilbao nije pobedio Atletiko od 27. januara 2013. godine kada je na "San Mamesu" bilo 3:0. Od tada 6-1-0 u korist tima sa "Visente Kalderona".

Atletiko u narednom periodu ima nekoliko nezgodnih gostovanja, ali ne i raspored koji nije nerešiv pre derbija sa Barsom, na "Kamp Nou" stadionu, zakazanom za poslednji dan ove godine:

Malaga, Rajo Valjekano, Levante, Selta, Las Palmas...