KUP: Augzburg se umorio, Šunjić pogodio

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Poslije drama i pobjeda u susretima sa Partizanom i Šalkeom, uslijedila je eliminacija iz Kupa Njemačke.

Augzburg-ispao-iz-Kupa-Nemacke. Izvor: MN PRESS

Borusija Dortmund plasirala se u četvrtfinale Kupa Njemačke, pobijedivši Augzburg u gostima rezultatom 0:2 (0:0).

Strijelci su bili Obamejang u 61. i Mkitarjan u 66. minutu.

Bavarci tako nisu imali snage da poslije pobjede nad Partizanom (3:1) i plasmana u "nokaut" fazu Lige Evrope, a zatim i trijumfa nad Šalkeom u okviru Bundes lige (2:1 u 92. minutu), prirede još jedno slavlje svojim navijačima.

Objektivno, poraženi su u za njih najmanje važnoj od tri utakmice!

Herta je potvrdila da je u formi pobjedom u Nirnbergu (0:2), Štutgart je poslije produžetaka eliminisao Ajntraht iz Braunšvajga (3:2, 1:1) golom reprezentativca Bosne i Hercegovine Tonija Šunjića u 92. minutu, dok je Bohum u duelu drugoligaša bio bolji od Minhena 1860.

Četvrtfinalisti su u utorak postali Bajern, Bajer Leverkuzen, Verder i drugoligaš Hajdenhajm.