Juve brani Kup

Crno-beli nisu dozvolili da se ponovi neizvesnost iz ligaškog duela sa Torinom. Doduše, imali su igrača više 40 minuta...

U utorak trećeligaš Alesandrija i Inter, u sredu drugoligaš Specija, Karpi, Napoli i Juventus plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije.

Za razliku od Rome, koja je dozvolila senzaciju na svom stadionu (na penale ispala od Specije), pa i Fiorentine (0:1 protiv Karpija), Napoli i Juve su maksimalno odradili posao.

Napolitanci su golovima El Kadurija, Mertensa i Kaljehona pobedili Veronu 3:0, dok je branilac trofeja Juventus deklasirao Torino - 4:0 (Zaza 28, 51, Dibala 73, Pogba 82).

Torino je 31. oktobra u meču Serije A odolevao "staroj dami" do gola Kvadrada za 2:1 u sudijskoj nadoknadi vremena, ali ovog puta nije imao snage za ravnopravnu partiju, posebno nakon isključenja Molinara (drugi žuti karton) početkom drugog poluvremena.

Preostale dve utakmice osmine finala na programu su u četvrtak.

Lacio od 16 časova dočekuje Udineze, a Siniša Mihajlović, čijim statusom na klupi Milana se spekuliše maltene od početka sezone, gostuje svom bivšem klubu Sampdoriji (21.00).