Valjekano opet nije sačuvao vođstvo

Rajo vodio dva puta protiv Sosijedada, ali opet nije uspeo da pobedi. Eibar raspucan, Sevilja izgubila.

U "matine" terminu za fudbal, Rajo Valjekano i Real Sosijedad igrali su derbi začelja i publiku u predgrađu Madrida zabavili za početak 2016. godine.

RAJO VALJEKANO - REAL SOSIJEDAD 2:2 (1:1)

Poznato je da je Rajo tim od kog se uvek mogu očekivati golovi, kako u njihovoj tako i u protivničkoj mreži, pa se taj trend nastavio i u novoj godini. Oni su protiv Real Sosijedada vodili u dva navrata, ali nisu uspeli da sačuvaju mrežu, odnosno, ono što više priliči njima - da se "odlepe" na dva gola prednosti.

Poveli su u 15. minutu preko Ljorentea koji je odlično skočio posle kornera sa leve strane, da bi Elustondo u 28. minutu odgovorio na sličan način, ali posle slobodnog udarca na drugoj strani terena.

Hozabed je u 51. minutu iskoristio loše postavljenu odbranu Sosijedada i uhvatio štopere u ofsajdu na polovini terena, spustio se ka golu i rutinski završio odličan napad. Odlična nije bila odbrana njegovog tima kada je desetak minuta kasnije dopustila Portugalcu Brumi da donese novo izjednačenje.

Loše su branili korner i ovog puta, a nekada (da li još uvek?) veliki talenat Sportinga i Galatasaraja je sačekao loptu na drugoj stativi i nogom je poslao u mrežu Valjekana...

Posle pet poraza Rajo je uspeo da ubeleži bar bod, ali se i dalje nalazi u opasnoj zoni. Sosijedad ima samo dva boda više od njih.

Sevilja je u novu godinu ušla prvim porazom posle pet utakmica, a na veliko iznenađenje bodovi su ostavljeni u Granadi, istoimenom domaćinu koji je pretposlednji na tabeli.

Za razliku od tog negativnog, Eibar je nastavio pozitivno da iznenađuje, pošto je kao gost savladao Betis ubedljivih 4:0.

Lep gol postigao je Keku za 2:0 već u 17. minutu, ali još lepši bio je pogodak Bastona za 4:0, samo nekoliko minuta po ulasku na teren.