Insinje se igrao, Napoli prati Inter

Raspoloženi Lorenco Insinje pogotkom i asistencijom odlučio posljednji meč 18. kola Serije A i donio Napoliju pobjedu nad Torinom.

Napolitanci su pobjedom 2:1 nad Torinom zatvorili 18. kolo Serije A i na najbolji način otvorili 2016. godinu.

Navijači kluba iz Napulja nadaju se da bi ovo mogla biti godina u kojoj će Napoli osvojiti Skudeto, koji čeka još od 1990. godine, a pogleda na tabelu daje im nadu da će se to i ostvariti.

Pobjedom nad Torinom Napoli je stigao na samo bod od lidera na tabeli, Intera, i nastaviće da juri titulu, zajedno sa Fiorentinom, Juventusom, pa i Romom.

Do vrlo važne pobjede u srijedu uveče Napoli je vodio raspoloženi Lorenco Insinje, koji je sjajnim volejom u 16. minutu lobovao protivničkog golmana i doveo svoj tim u vođstvo.

Uprkos činjenici da je stadion San Paolo neosvojiva tvrđava ove sezone, gosti se nisu predavali, pa su u 33. minutu stigli do izjednačenja, poslije jedne dobre akcije, ali i možda prestrogo dosuđenog jedanaesterca nakon što je Peres pao u šesnaestercu domaćih.

Siguran izvođač bio je Fabio Kvaljarela, međutim, radost gostiju kratko je trajala.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena u kojem je praktično viđeno sve najvažnije, nova majstorija Insinjea bila je dovoljna za novi pogodak Napolija.

Italijan je maestralno uposlio Mareka Hamšika, koji je poslao loptu u mrežu kroz noge Padeliju za konačnih 2:1.

U nastavku publika u Napulju gledala prilično nezanimljiv fudbal, uz tek nekoliko prilika, međutim rezultat se nije mijenjao.

Zanimljiv detalj sesio se jedino desetak minuta prije kraja meča kada su oba tima ostala bez trenera na klupi. Trener gostiju Đampjero Ventura burno je reeagovao na jednu sudijsku odluku, potom se u raspravu uključio i trener Mauricio Sari i na kraju obojica su morala da napuste teren.