BakamBU!

Sjajni napadač Viljareala doneo šesti uzastopni trijumf "žutoj podmornici".

Fudbaleri Viljareala pobedili su na svom terenu Sporting iz Hihona sa 2:0 (1:0), u 19. kolu španske Primere.

Domaćina je do pobede predvodio sjajni Sedrik Bakambu, koji je postigao golove u 26. i 51. minutu meča.

Prvi gol Bakambu je postigao posle proigravanja Soldada, a napadaču iz Konga nije bilo teško da loptu prosledi u nebranjenu mrežu. U 51. minutu ponovo je Soldado pronasao Bakambu, a on je lepo primio loptu u šesnestercu i posle nekoliko driblinga uputio fantastičan udarac i doneo pobedu "žutoj podmornici".

Ovim trijumfom Viljareal je zadržao četvrto mesto na tabeli sa 39 bodova, samo bodom manje od trećeplasiranog Real Madrida, dok je Sporting novim porazom nastavio da tone i trenutno zauzima 18. mesto na tabeli sa 15 bodova.

Antonio Rukavina nije ulazio u igru za domaćina.