Arsenal i Lester 43, Liverpul i Arsenal 3:3!

Sjajan meč na Enfildu, puno golova, preokreti, lepi potezi... Profitirao Lester posle pobede u Londonu. Čelsiju samo bod na Stamford Bridžu. "Nula" Sitija u Mančesteru. Dušan Tadić strelac, Bane Ivanović asistent.

Fudbal za uživanje!

Liverpul i Arsenal odigrali su utakmicu za pamćenje u 21. kolu Premijer lige. Posle 90 minuta bespoštedne borbe meč na Enfildu završen je nerešeno 3:3 (2:2). Da su "tobdžije" slavile ne bi bilo nezasluženo, baš kao i da su tri boda ostala u Liverpulu.

Remi je, ipak, najpravedniji, a domaćin je do njega stigao golom Džoa Alena u 90. minutu. Velšanin je konačno materijalitovao pritisak "redsa" pošto mu je prethodno asistirao Kristijan Benteke.

Utakmica je počela u znaku Roberta Firmina.

Brazilac je na početku sezone stigao iz Hofenhajma i do meča sa Arsenalom uspeo da postigne samo jedan gol za Liverpul, u pobedi protiv Mančester sitija (4:1, 21. novembra 2015). Ali, protiv lidera iz Londona u sredu uveče bio je i te kako raspoložen.

Klopov adut u napadu postigao je vodeći pogodak za Liverpul u 10. minutu. Međutim, Aron Remzi vrlo brzo izjednačio, četiri minuta kasnije. Poželimo samo se posle ovog gola prekine čuveno prokletsvo kada ovaj fudbaler poentira. Bio je strelac i nedavno, a onda nas je zauvek napustio Dejvid Bouvi...

Najlepši momenat na meču dogodio se u 20. minutu. Firmino je preciznim udarcem sa 20-ak metara uspeo da savlada Petera Čeha. "Kifla" u dalji ugao bila je nedostižna za sjajnog golmana.

Posle Brazilca, ulogu centralne figure preuzeo je Olivije Žiru. Francuz je uspeo da preokrene rezultat pogocima u 25. i 55. minutu, a između dva gola da promaši nemoguće. Na drugoj strani, Firmino je u poslednjem minutu prvog dela pogodio prečku.

Mesut Ozil je upisao još jednu asistenciju, ukupno 16. u sezoni. Sada mu nedostaju još četiri da na večnoj listi prestigne rekordera Tjerija Anrija. U jakom ritmu do kraja, a Arsenal nije izdržao sa sačuva prednost i vođstvo na tabeli Premijer lige.

Lester je pobedio Totenhem u Londonu 1:0 i izjednačio se sa četom Arsena Vengera na prvom mestu. Obe ekipe imaju po 43 boda. Strelac odlučujućeg gola na Vajt Hart Lejnu bio je Robert Hat u 83. minutu. Za defanzivca tima Klaudija Ranijera bio je to "prvenac" u tekućoj sezoni.

Mančester siti je ugostio Everton i to je jedini meč koji je završen bez golova. Aleksandar Kolarov presedeo je ceo duel na klupi.

Žoze Mirinjo je otišao, problemi i dalje stanuju na Stamford Bridžu. Čelsi nije pobedio Vest Bromvič - 2:2.

"Plavci" su poveli posle 20 minuta igre. Branislav Ivanović se ubacio u napad i sa desne strane odigrao prizeman i oštar centaršut na "drugu stativu", gde je Cezar Aspilikueta pobegao svom čuvaru i pogodio mrežu.

Prednost domaćina trajala je tačno deset minuta.

Pedro je izgubio loptu na svojoj polovini terena, ona je došla do Darena Flečera, koji je prosledio do Krega Gardnera, a udarac "veziste" sa 25 metara po zemlji bio je izuzetno precizan i neodbraljiv. Tibo Kurtoa se ispružio, ali mu je falilo mnogo da spreči izjednačenje.

Geret Mekoli je posle ubačene lopte Vilijana na "prvu stativu" u 73. minutu skrenuo loptu u sopstvenu mrežu, ali je Džejms Meklejn uspeo da savlada Belgijanca posle još jednog udarca van šesnaest metara.

Ivanović je odigrao 90, a Nemanja Matić poslednjih 12 minuta umesto Fabregasa.

Džermejn Defo je obeležio trijum Sanderlenda u Svonsiju 4:2. Iskusni napadač bio je strelac tri gola. Domaćin je uprkos tome što je imao igrača manje posle 0:1 preokrenuo na 2:1, ali nije izdržao do kraja. Lukaš Fabijanski napravio je dva ozbiljna kiksa kod prvog gola za goste, ali je kod drugog za svoj tim bio asistent Andre Ajevu.

Stouk je pobedio Norič 3:1, dok je Dušan Tadić u pobedio Sautemptona protiv Votforda 2:0 postigao drugi gol.