PREMIJER: Kiks lidera, šansa za Arsenal

Lester odigrao nerešeno sa Aston Vilom u Birmingemu (1:1). "Tobdžije" imaju u nedelju šansu da zauzmu prvo mesto.

Rijad Mahrez i Džejmi Vardi heroji su fenomenalne sezone Lestera, ali se večeras mogu nazvati i tragičarima.

U remiju svog tima sa Aston Vilom, Alžirac u Birmingemu nije iskoristio penal pri vođstvu "lisica", a efikasni Englez nije pogodio u finišu, iako je imao dobru priliku.

Na kraju,

ASTON VILA - LESTER 1:1 (0:1)

Strelac za goste bio je Šinđi Okazaki u 28. minutu, a domaći su osvojili bod golom Rudija Žesteda 15 minuta pre kraja.

Ovim remijem, Arsenal je stekao šansu da u nedelju, pobedom nad Stoukom, zauzme prvo mesto na tabeli, jer trenutno, zajedno sa Mančester sitijem, zaostaje bod za liderom.