Pep saopštio da ide, drugoligaš pobedio Bajern!

Poraz Bavaraca od drugoligaša vest je i kad je se radi o pripremama. U prvoj utakmici od kada je trener Gvardiola saopštio da na kraju sezone odlazi, poraz.

Pep saopštio da odlazi, Bajern izgubio u prvoj narednoj utakmici.

Doduše pripremnoj, ali od drugoligaša!

Šampion Nemačke Bajern iz Minhena izgubio je danas u prijateljskoj utakmici od drugoligaša Karlsruea - 2:1.

Karlsrue je poveo golom Berija Bubakara u 17. minutu, a izjednačio je Arturo Vidal u u 21. minutu. Pobedu domaćima doneo je Dmitrij Nazarov u 74. minutu iz jedanaesterca. Bajern je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Džerom Boateng dobio crveni karton u 73. minutu.

To je bio jedini meč Bajerna na pripremama pre početka drugog dela šampionata u Bundesligi. Bajern ove sezone pokušava da osvoji rekordnu četvrtu uzastopnu titulu u Bundesligi, pre nego što trener Pep Gvardiola napusti klub.

Takođe, Bajern ima šanse da osvoji još dva trofeja, nemački Kup i evropsku Ligu šampiona. U osmini finala Lige šampiona Bajern će igrati protiv Juventusa, a prva utakmica na programu je 23. februara u Torinu.

Drugi deo prvenstva, posle četiri nedelje pauze, Bajern će početi u petak utakmicom protiv Hamburga.