Grizman i odbrana drže Atleti na vrhu

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su 15. pobedu ove sezone u Primeri pobedom na Kanarskim Ostvrima.

Odbranom do titule!

Jasan je cilj Atletiko Madrida kako ugroziti napadačke armije koje poseduju Real Madrid i Barselona, pa se ekipa Dijega Simeonea od početka sezone uigrava da prvo sačuva svoj gol, a potom da koristi nekolicinu šansi koja im se ukaže.

LAS PALMAS - ATLETIKO MADRID 0:3 (0:1)

Tako je bilo i na Kanarskim Ostrvima gde je domaći Las Palmas pokušao da uradi ono što je ove sezone uspelo samo šest timova - da postigne makar gol protiv Atletija.

Za razliku od Barselone, Viljareala, Reala, Valensije, Bilbaoa, Malage i Deportiva, oni to nisu uspeli, a Atletiko je realizovao svoje malobrojne šanse i pobedio 3:0.

Agresivnom igrom uspeli su da oteraju igrače domaćih od gola, pa je neverovatan podatak da je Atletiko napravio 21 prekršaj, a Las Palmas 5.

Poveli su preko Filipea Luisa u 17. minutu, koji je nakon loše godine u Engleskoj ponovo tu i čini odbranu koja u 13 utakmica ove sezone u Primeri nije primila gol. Grešku odbrane za brzu kontru iskoristio je Grizman u 68. minutu, a isti igrač je postavio i konačan rezultat u nadoknadi vremena.

0:1 Filipe Luis