Crveno-beli sigurni u prvoj proveri na pripremama u Sloveniji.

Pripremna utakmica Crvena zvezda Ankaran 3:0 Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Ankaran - Crvena zvezda 0:3 (0:3).

Fudbaleri Crvene zvezde u selu Dekani u blizini Kopra odigrali su prvu prijateljsku utakmicu na ovogodišnjim zimskim pripremama u Sloveniji.

Rival je bio lokalni drugoligaš Ankaran, sa kojim su se crveno-beli već sastajali dva puta. Prvo je bilo 7:0,  a prošle zime 3:1 za Beograđane.

Ovaj put - 3:0, golovima Slavoljuba Srnića, Mičela Donalda i Srđana Plavšića.

Ankaran je trenutno sedmi na tabeli Druge slovenačke lige, sa 20 bodova iz 16 utakmica, dok je dobro poznat pobednički niz Crvene zvezde...

Trener Miodrag Božović odlučio je da startna postava ove srede bude: Kahriman - Petković, Luković, Nikola Jovanović, Ibanjez - Grujić, Donald - Plavšić, Srnić, Katai - Jović. U drugom poluvremenu igraju:Supić - Cvetković, Vukašin Jovanović, Pavićević, Anđelković - Ristić, Adžiċ - Ilić, Gavrić, Živković - Orlandić.

Uskoro opširnije...

TOK UTAKMICE:

- 0:1!
Crvena zvezda vodi od 5. minuta pogotkom Slavoljuba Srnića, koji je precizno šutirao glavom na asistenciju Luke Jovića.

- 0:2! Mičel Donald
je u 22. minutu duplirao prednost crveno-belih preciznim udarcem sa ivice kaznenog.

- 0:3!
Preti ovo da bude još jedna veoma ubedljiva Crvene zvezde u Dekanima. Strelac trećeg gola bio je Srđan Plavšić u 25. minutu, snažnim udarcem sa dvadesetak metara.

- Stativa, umalo da se Petar Orlandić upiše u strelce u 76. minutu.

- Poništen pogodak za Ankaran u 78. minutu zbog očiglednog ofsajda.