Norič - Liverpul: Ludo da luđe ne može biti!

Golovi petom, skoro iz "mrtvog ugla", iz penala, iz kontri i grešaka defanzivaca, preokreti... Sve to viđeno je u fantastičnom duelu Noriča i Liverpula.

Bilo je 0:1 u 18. minutu, ali 2:1 na poluvremenu. Zatim i 3:1 u 54. minutu, ali 3:4 u 75. Pa 4:4 u 92, a na kraju:

Norič - Liverpul 4:5!

Fantastičan meč viđen je na otvaranju 23. kola Premijer lige!

Gol petom, brze akcije, preokreti, čak dva gola u nadoknadi... Bilo je svega što jednu utakmicu čini uzbudljivom.

Posle nešto manje od sat vremena igre na Kerou roudu, Jirgen Klop se verovatno zapitao: "Šta ću ja u ovom Liverpulu", međutim, ono što je usledilo potom, a imajući u vidu energiju i temperament nemačkog trenera, verovatno mu je otklonilo svaku dilemu.

liverpul

Ulazak Adama Lalane u 59. minutu probudio je "Redse" i povukao ih ka fantastičnoj završnici. Za samo 20 minuta usledio je preokret i još jedno vođstvo, ali je domaćin uspeo da izjednači u drugom minutu nadoknade posle sjajnog udarca štopera Sebastijana Basonga.

Tu, ipak, nije bio kraj. Posle asistencije ove subote izuzetnom Firminu, za 3:3, Lalana se i sam upisao u strelce. U petom minutu nadoknade!

Liverpul je ovom pobedom prekinuo seriju od tri premijerligaška meča bez radovanja, dok je Norič upisao i treći uzastopni poraz.

GOLOVI:

0:1, Roberto Firmino - odlično je izbegao ofsajd zamku i iskosa sa leve strane šutirao u dalji ugao.
1:1, Dumersi Mbokani - petom, kroz noge Sakou, a pored Minjolea.
2:1, Stiven Nejsmit - iskosa sa desne strane, ispod ruke Minjoleu.
3:1, Vesli Hulahan - iz penala, posle prilično glupog prekrašaja Alberta Morena
3:2, Džordan Henderson - odličan udarac iz prve na dodavanje Firmina
3:3, Roberto Firmino - posle odličnog kontranapada i asistencije Lalane.
3:4, Džejms Milner - posle očajne reakcije kapitena Noriča, Rasela Martina, koji je hteo da vrati loptu golmanu sa polovine terena.
4:4, Sebastijan Basong - sjajan šut iz prve sa 18 metara.
4:5, Adam Lalana - volej posle gužve u kaznenom Noriča, lopta se od zemlje odbila u gol.