Godina po Majeru!

Sjajni Aleksander Majer het-trikom srušio Volfsburg. Treću od posljednje četiri godine Anjtraht je otvorio njegovim golovima.

Treći put u posljednje četiri godine, Ajntraht iz Frankfurta novu godinu otvorio je golom Aleksandera Majera. I to ne jednim, nego čak tri!

AJNTRAHT - VOLFSBURG 3:2 (0:1)

Iako su gosti na odmor otišli sa golom prednosti (Dante), sjajni Majer za samo sedam minuta donio je preokret Ajntrahtu. Međutim, jedanaest minuta prije kraja meča Andre Širle izjednačio je na 2:2, da bi veliko slavlje domaćim navijačima u trećem minutu nadoknade donio Majer kompletiravši het-trik, njegov drugi u bundesligaškoj karijeri.

Zanimljivo, na posljednja tri meča protiv Volfsburga bio je strijelac, ukupno postigavši pet pogodaka.

Drugim trijumfom u nizu, Ajntraht bježi iz opasne zone, dok Volfsburg ni šesti meč zaredom nije uspio da slavi u Bundesligi i mjesta koja vode u Evropu sve su dalja.