BUNDES: Dortmund se ne predaje

U duelu imenjaka, uspješnija je bila Borusija iz Dortmunda, koja je odnijela bodove iz Menhengladbaha i tako nastavila potjeru za šampionom Bajernom iz Minhena.

Dugo je Borusija iz Dortmunda "lomila" imenjaka iz Menhengladbaha, ali je ipak uspjela da odnese bodove sa teškog gostovanja i koliko-toliko ostane za petama neprikosnovenom Bajernu iz Minhena.

BORUSIJA M. - BORUSIJA D. 1:3 (0:1)

U prvih pola časa igre Pjer Emerik Obamejang imao je nekoliko prilika, Ilkaj Gindogan pogodio je prečku u 33. minutu, a onda je konačno otključana brava Jana Zomera.

Četiri minuta prije kraja prvog poluvremena, gosti su konačno probili bedem domaćih i poveli. Gindogan je poslao milimetarski precizan pas ka Marku Rojsu, koji elegantno, u dalji ugao, pogađa gol domaćih.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, da bi nakon samo pet minuta u nastavku gosti poduplali prednost. Školski kontranapad odigrali su fudbaleri u žutim dresovima, strijelac prvog gola sada se našao u ulozi asistenta, a egzekutor je Henrik Mkitarijan, 0:2.

"Koltovi" su zatim dodali gas i preko Rafaela uspjeli da prepolove prednost gostiju. Izgledalo je da bi možda domaći mogli stići prednost "milionera", ali je sve nade domaće Borusije pokopao Gindogan trećim golom u 75. minutu, za konačnih 1:3.

Poslije prvog proljećnog kola, Borusija Dortmund ostala je na zaostatku od osam bodova u odnosu na Bavarce, dok je druga Borusija, ona iz Menhengladbaha, i dalje na četvrtom mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.