Muk na "Kalderonu", Atletiko ispao iz Kupa!

Dijego Simeone osvojio je Kup kralja u prvom pokušaju, a onda... Polufinale, četvrtfinale i četvrtfinale.

Trijumf u Kupu kralja, deseti u istoriji kluba, u svojoj prvoj sezoni u Madridu, a onda...

Polufinale i poraz od Reala, četvrtfinale i poraz od Barselone i – četvrtfinale i poraz od Selte.

Atletiko Madrid trenera Dijega Simeonea završio je učešće u Kupu kralja posle dramatičnog revanša četvrtfinala u kojem je, mimo svih očekivanja i trenda rezultata ove sezone, izgubio na "Visente Kalderonu" od Selta – 2:3 (1:1).

U Vigu, na "Anoeti", bilo je 0:0, što je trebalo da bude rezultat koji bi dao dobru podlogu crveno-belima za novi "napad sa svih strana" na svom stadionu, ali nije počelo dobro, a još gore se završilo.

Ekipa Eduarda Gariza našla je rešenje za postavku igre njegovog zemljaka, Argentinca Simeonea, koji je praktično od 22. minuta i prvog od dva gola Čileanca Pedra Pabla Ernandeza morao da juri i juri goste i u toj jurnjavi odbrana Atletika stradala je i u 56. minutu, preko Šveđanina Džona Gidetija, a onda i u 64. minutu, ponovo preko Ernandeza.

Na 1:3, Atletiko je morao da postigne još tri gola da bi prošao dalje – postignut je jedan, tek u 81. minutu, preko Anhela Koree.

Antoan Grizman poravnao je na 1:1 u 29. minutu, ali nakon što crveno-beli do finiša prvog poluvremena nisu rešili nekoliko dobrih napada, bili su surovi kažnjeni.