Hrvati odlični, Rusi se provukli, Italija moćna!

Iz Grupe C takmičenje na Evropskom prvenstvu u futsalu, koje se održava u Beogradu, nastavljaju Rusija i Kazahstan. Iz Grupe D - Italija i Azerbejdžan. Počinju eliminacije.

Hrvati odlični, Rusi se provukli, Italija moćna! Izvor: MONDO/JOVAN TERZIĆ

Balkanci igraju odličan futsal!

Dan nakon što je Srbija pobedila Portugaliju (3:1), predvođenu magičnim Rikardinjom, Hrvatska je mučila favorizovanu Rusiju u Beogradskoj Areni, ali nije uspela da prelomi i stigne do trijumfa vrednog četvrtfinala.

Rusija - Hrvarska 2:2 (1:1), u 2. kolu Grupe C!

"Kockasti" su dva minuta pre kraja imali prednost 2:1, a na sve to Rusi su bili opterećeni faulovima, jer su bili na granici kazne. Šansu koja im se ukazala Hrvati nisu iskoristili.

"Komšijama" je bila neophodna pobeda od dva gola razlike. Do kraja su uspeli i da prime gol i tako ispuste istorijsku pobedu protiv nekadašnjeg šampiona Evrope.

Tim Mata Stankovića u odlučujućim trenucima nije imao dovoljno koncentracije da pritisne velikog rivala i pokuša da ga već posle prve faze pošalje kući, s obzirom na to da je Kazahstan posle poraza od Rusa (1:2) i pobede nad Hrvatskom (6:3) obezbedio plasman u četvrtfinale.

- Hrvatski navijači u Areni raduju se golovima.

- U Areni je bilo oko 3.000 gledalaca, domaći navijači podržali su Ruse.

Hrvatska je dva puta vodila golovima Tihomira Novaka u devetom i 25. minutu, ali su Rusi stizali do izjednačenja preko Sergeja Abramova u 12. i Nikolaja Pereverzeva u 39. minutu.

Protiv koga će Rusija i Kazahstan igrati u četvrtfinalu biće poznato posle utakmice Grupe D između Italije i Češke.

- Selektor Srbije Aca Kovačević na meču između Hrvatske i Rusije.

Grupa C

TABELA: Rusija 4, Kazahstan 3, Hrvatska 1 bod.

Reprezentacija Italije deklasirala je Češku 7:0 (2:0) u poslednjem kolu Grupe D na Evropskom prvenstvu.

"Azuri" su overili prvo mesto i u borbi za polufinale sastaće se sa Kazahstanom, dok će Rusija odmeriti snage sa Azerbejdžanom.

TABELA: Italija 6, Azerbejdžan 3, Češka 0 bodova.