Romina treća „vezana“ pobjeda

Fudbaleri Rome zabilježili su u nedjelju uveče treću uzastopnu pobjedu u šampionatu Italije.

Poslije pobjeda nad Frozinoneom i Sasuolom, Roma je u posljednjem susretu 24. kola Serije A u savladala Sampdoriju rezultatom 2:1 (1:0) i uknjižila treći uzastopni, a ukupno 12. trijumf ove sezone.

Od samog starta utakmice na „Olimpiku“, Rimljani su imali više od igre i već u prvih 20-ak minuta propustili nekoliko dobrih šansi da ugroze gol Đenovljana. Prvenstveno dobre prilike imali su Miralem Pjanić i Alesandro Florenci, ali nisu uspjeli da nadmudre golmana Emilijana Vivijana.

Ipak, prije odlaska na odmor u sudijskoj nadoknadi prvog dijela poslije odbijanca je Florenci pogodio mrežu za 1:0.

Već početkom drugog poluvremena, ekipa Lućana Spaletija je udvostručila prednost i praktično „prelomila“ meč u svoju korist. Strijelac je bio Dijego Peroti.

Međutim, ekipa iz Đenove se nije predavala i brzo je uspjela da smanji rezultat pogotkom Fernanda odnosno autogolom Pjanića, kojeg je lopta pogodila i promijenila smjer.

Ali, do kraja nisu uspjeli da izbjegnu 12. poraz ove sezone iako se Antonio Kasano u 88.minutu našao "oči u oči" sa golmanom domaćina Vojćehom Šćešnijem, koji je odlično reagovao i praktično odbranio pobjedu.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, Sampdorija je bila blizu da osigura jedan bod, ali je prečka bila saveznik domaćina nakon udarca Matije Kasanija!

Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko je u nastavku, tačnije u 66. minutu ušao u igru s klupe za rezervne igrače umjesto Majkona, dok su drugi „zmajevi“ Ervin Zukanović i Miralem Pjanić bili starteri.

Zukanović je zamijenjen na poluvremenu, dok je Pjanić odigrao svih 90 minuta.