U Barseloni pukla "petarda"

Sosijedad spustio zavesu na 23. kolo Primere, tako što je napunio mrežu Espanjola!

Rezultat 0:5 u španskom prvenstvu je normalna pojava kada gostuju Barselona ili Real, a drugim klubovima zaista retko uspeva da zabeleže tako ubedljivu pobedu pred protivničkim navijačima.

Međutim, ekipi Real Sosijedada se u ponedeljak uveče baš "otvorilo", pa su pobedili Espanjol rezultatom 5:0 (2:0), tamo gde pre nešto više od mesec dana upravo Barsa nije uspela da osvoji tri boda (0:0).

Jonatas u petom i Vela u osmom minutu nagovestili su da će se domaćin loše provesti, a u istom stilu protekao je i početak drugog poluvremena, kada su mrežu tresli 18-godišnji Ojarzabal (52, prvi gol u seniorskoj konkurenciji) i Rejes (55).

Ofanzivni vezni Ruben Pardo asistirao je kod tri od prva četiri pogotka.

Tačku na egzibicioni nastup Baskijaca, koji su prethodni trijumf u gostima ostvarili još u oktobru, kada ih je trenirao Dejvid Mojes, stavio je Jonatas u 90. minutu.

Sosijedad je sa 27 bodova napredovao do 11. mesta na tabeli, dok se Espanjol sa 22 našao korak iznad zone ispadanja, sa samo bodom više od Las Palmasa i dva više od Granade. Levante je poslednji sa 17.

Vodi Barselona sa 54 boda uz meč manje, a slede je Atletiko Madrid sa 51, Real sa 50 i Viljareal sa 45 bodova.

Pogledajte kakva je bila reakcija navijača Espanjola nakon poslednjeg sudijskog zvižduka!